Polacy mogą liczyć na kolejne pieniądze z ZUS. Co więcej, według oszacowań dodatkową gotówkę otrzyma aż 500 tysięcy osób. Wszystko w związku z obecną sytuacją.

Nie da się ukryć, że pandemia koronawirusa mocno wpłynęła na polską gospodarkę oraz rynek pracy. Wiele osób obecnie martwi się o to, czy uda im się przeżyć do następnego miesiąca. Wszystko przez ogromny kryzys, z jakim boryka się kraj.

Dodatkowe pieniądze dla wybranych

Okazuje się, że ci, którzy są poszkodowani w obecnej sytuacji, mogą liczyć na wsparcie. Jak informuje Super Biznes, Zakład Ubezpieczeń Społecznych szykuje się do wypłaty środków tym, którzy są w złej sytuacji.

Polacy otrzymają pieniądze od ZUS. Źródło: dziennik.pl
Polacy otrzymają pieniądze od ZUS. Źródło: dziennik.pl
Polacy otrzymają pieniądze od ZUS. Źródło: dziennik.pl

Wspomniany dodatek będzie przyznawany od 1 czerwca do 31 sierpnia 2020 roku – osoby spełniające warunki otrzymają po 1400 zł miesięcznie, czyli łącznie 4200 zł. Jakie warunki należy spełnić?

By móc liczyć na wsparcie z ZUS, trzeba znaleźć się wśród osób, które po 15 marca 2020 roku otrzymały wypowiedzenie umowy o pracę, a także osoby, których umowy nie zostały przedłużone po upływie terminu, jaki w nich podano (z zastrzeżeniem, że musiały obowiązywać przez minimum 60 dni).

Co więcej, tzw. dodatek solidarnościowy będzie nieopodatkowany. Podkreśla się także, że nie będzie on podlegał egzekucjom, nie będzie można dokonać z niego potrąceń, zaś składki na ubezpieczenia społeczne zostaną opłacone przez budżet państwa.

Pieniądze. Źródło: Youtube
Pieniądze. Źródło: Youtube
Pieniądze. Źródło: Youtube

Wystarczy złożyć wniosek, co będzie możliwe do zrealizowania także internetowo – korzystając z profilu zaufanego. Według oszacowań pieniądze otrzyma ok. 500 tys. osób, co będzie kosztowało budżet państwa niemal 1,5 mld zł.

Przypomnij sobie o… POLSKIE WŁADZE MAJĄ NOWY PLAN NA ŚWIADCZENIE SOCJALNE „Z PLUSEM”. MA DOTYCZYĆ TYSIĘCY POLAKÓW, TO WIELKI HIT

Jak informował portal Życie: NIESAMOWITA HISTORIA 7-LETNIEG CHŁOPCA. OPIEKOWAŁ SIĘ SIOSTRĄ PO TYM, JAK PORZUCILI ICH RODZICE

tal Życie pisał również o… ZENEK MARTYNIUK POKAZAŁ FANOM SWOJĄ REZYDENCJĘ. WNĘTRZA PRZYPRAWIAJĄ O ZAWRÓT GŁOWY