Epidemia koronawirusa coraz częściej dotyka polskie duchowieństwo. Ministerstwo Zdrowia i służby sanitarne zdecydowały wiele tygodni temu o zamknięciu kościołów na rzesze wiernych i przez długi czas podczas mszy świętej w świątyni nie mogło przebywać więcej niż 5 osób, później była to jedna osoba na 15 metrów kwadratowych, dziś nie ma już żadnych ograniczeń.

Księża mogą zarazić się koronawirusem mogą dosłownie wszędzie i takie przypadki wciąż mają miejsce. W Polsce pojawił się kolejny przypadek księdza z podejrzeniem zarażenia COVID-19.

Ksiądz z koronawirusem udzielał komunii dzieciom

Jak informuje Super Express, doszło do kolejnego zakażenia księdza koronawirusem. Sytuacja jest tym bardziej napięta, że duchowny udzielał komunii świętej dzieciom, mógł zarazić wiele osób.

Koronawirus u księdza. Źródło: polsatnews.pl
Koronawirus u księdza. Źródło: polsatnews.pl

Duchowny z parafii bł. Karoliny w Rzeszowie został zbadany na obecność koronawirusa. Test wykazał wynik pozytywny – oznacza to, że ksiądz mógł zarazić innych COVID-19.

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna nakazała zamknięcie kościoła. To jeszcze nie wszystko – wszyscy duchowni z parafii są aktualnie objęci obowiązkową kwarantanną. Mowa o aż kilkudziesięciu osobach, które będą mogły odprawiać ceremonie kościelne jedynie z domu, w formie online.

31 maja ksiądz, u którego wykryto koronawirusa, udzielał pierwszej komunii świętej dzieciom – było ich pięcioro. Co więcej, ksiądz odprawiał ceremonie. Teraz Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie wydała komunikat, w którym zwraca się do uczestników ceremonii, obecnych w kościele bł. Karoliny w Rzeszowie od 24 maja. Sanepid prosi o kontrolę swojego stanu zdrowia.

Koronawirus u księdza. Źródło: wprost.pl
Koronawirus u księdza. Źródło: wprost.pl

Przypadki zarażenia duchownych są coraz częstsze, wielu z nich udziela komunii lub odprawia ceremonie, co stanowi duże zagrożenie nie tylko dla innych duchownych, ale także setek parafian. Warto zachować ostrożność w tym trudnym czasie.

Przypomnij sobie o… KOMORNICY KOLEJNY RAZ SĄ PONAD PRAWEM? PRZEDSIĘBIORCY SĄ ZANIEPOKOJENI OSTATNIĄ DZIAŁALNOŚCIĄ EGZEKUTORÓW

Jak informował portal Życie: ANNA LEWANDOWSKA POKAZAŁA WYJĄTKOWE ZDJĘCIE CÓREK. WIELKIE ŚWIETO W RODZINIE, FANI ZACHWYCZENI

Portal Życie pisał również o… ŻONA DANIELA MARTYNIUKA CHCE ROZWODU. NIE MOŻE JUŻ DŁUŻEJ TOLEROWAĆ JEGO WYBRYKÓW