Choć władze w Polsce zdecydowały się na wprowadzenie czwartego, ostatniego etapu odmrażania gospodarki, które nastąpi już 6 czerwca, w najbliższą sobotę, sytuacja w kraju nie wygląda na do końca opanowaną. Co rusz docierają do nas raporty mówiące o coraz większej liczbie osób zarażonych COVID-19 oraz zmarłych przez koronawirusa.

W ostatnim czasie wykryto kilka ognisk, m.in. w kopalniach na Śląsku oraz w szpitalu w Warszawie. Wygląda na to, że kolejne miejsce może przyczynić się do rozprzestrzeniania choroby. Gdzie tym razem zauważono ryzyko?

Koronawirus. Screen: YouTube
Koronawirus. Screen: YouTube
Koronawirus. Screen: YouTube

Czy kościół jest kolejnym ogniskiem koronawirusa?

Wygląda na to, że kolejne ognisko może znajdować się w kościele oraz klasztorze. Oba obiekty zostały czasowo zamknięte – aktualnie trwają oczekiwania na wyniki testów na obecność koronawirusa.

Wszystko ze względu na ceremonie, w których uczestniczyło wielu parafian. Istnieje szansa, że to właśnie wtedy doszło do przeniesienia choroby. Jak donosi Super Express, duchowni poinformowali o zaistniałej sytuacji za pośrednictwem Facebooka.

„W związku z podejrzeniem o kontakt z osobą zarażoną Covid-19 kościół i klasztor będą zamknięte do wyjaśnienia sytuacji. Tym samym nabożeństw i mszy nie będzie. Wszystkie zamówione intencje będą odprawione w klasztornej kaplicy. Prosimy Was o modlitwę” – napisali redemptoryści.

Kościół w Tuchowie. Źródło: se.pl
Kościół w Tuchowie. Źródło: se.pl

Cała sytuacja miała miejsce w Tuchowie, w województwie małopolskim. Po zniesieniu limitu wiernych mogących przebywać w tym samym czasie w kościele duchowni zdecydowali się na zorganizowanie uroczystości święceń kapłańskich ojca Pawła Orła.

Aktualnie trwają oczekiwania na wyniki. Jeśli podczas wspomnianej uroczystości doszło do transmisji koronawirusa, zarażonych mogło zostać wiele osób.

Przypomnij sobie o… GDAŃSK: RADNI OSTRZEGAJĄ, ŻE STARA KOTŁOWNIA MOŻE SIĘ ZAWALIĆ. GDZIE SIĘ ZNAJDUJE I CO NA TO WŁADZE MIASTA?

Jak informował portal Życie: METEOROLODZY NIE MAJĄ WĄTPLIWOŚCI, CO DO NAJBLIŻSZYCH DNI. POGODA BĘDZIE KAPRYŚNA

Portal Życie pisał również o… NIEPOKOJĄCE WIEŚCI Z MINISTERSTWA ZDROWIA. ŁUKASZ SZUMOWSKI OTRZYMAŁ POGRÓŻKI. ZNAMY TREŚĆ JEDNEGO Z MAILI