W centrum uwagi znalazła się znowu stara kotłownia, która znajduje się przy ul. Długiej 40/42 na miejskiej działce, zaledwie 100 m od Fontanny Neptuna.

Według radnych Prawa i Sprawiedliwości, podziemny lokal jest bliski zawalenia, a tym samym stanowi poważne zagrożenie dla mieszkańców oraz okolicznego przedszkola.

fot. Radio Gdańsk

Władze Gdańska nie reagują

Problem sygnalizowany jest przez radnych od prawie dwóch lat, którzy złożyli w magistracie odpowiednie pisma w tej sprawie.

Tłumaczono, że sprawą zajmą się urzędnicy. Do tej jednak pory niewiele zrobiono. Żelbetowa konstrukcja jest skorodowana, beton się kruszy. Magistrat nie widzi problemu - mówi Joanna Cabaj, radna PiS.

Kotłowania powstała jeszcze w latach 50. I obecnie jest zamknięta i zabezpieczona słupkami. Według radnych cała konstrukcja powinna zostać rozebrana i zasypana.

Portal Życie pisał również o: w Szpitalu Dziecięcym Polanki zniesiono stan podwyższonej gotowości. Czy to już powrót do normalności?

Przypomnij sobie o: Kobieta zadzwoniła po pogotowie do swojego dziecka. Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce byli zaskoczeni

Jak informował portal Życie: Na razie pogoda nas nie rozpieszcza. A jak będzie w wakacje?