Zapowiadana na weekend pogoda nie nastraja optymistycznie i z pewnością nie zachęci do spacerów. Sobota i niedziela nie będzie należała do dni z uroczą wiosenną aurą. Raczej będziemy skorzy do pozostania w domach, a nawet ubrania grubszego swetra. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega, że w kilku województwach trzeba spodziewać się gwałtownych zjawisk pogodowych.

Kiepska pogoda przyjdzie już w piątek, kiedy nad całą Polską wisieć będą deszczowe chmury. Synoptycy zapowiadają od 11 stopni w Zakopanem do 19 kresek na termometrach w Warszawie i Białymstoku. Obfitych opadów deszczu muszą spodziewać się mieszkańcy południowej i wschodniej Polski. Mokro będzie m.in. w Opolu, Krakowie czy Lublinie. Na Podkarpaciu meteorolodzy spodziewają burz, mieszkańcy Tatr muszą się za to przygotować na opady śniegu – może spaść nawet do 5 centymetrów białego puchu, a nawet zamieci śnieżnych.

Noc z piątku na sobotę nie będzie należała do najcieplejszych – temperatura spadnie poniżej zera, a na Dolnym Śląsku spodziewane są nawet przymrozki!

źródło: Pixabay

Pogoda w weekend nie będzie zachęcać do spacerów. Będzie chłodno i mokro!

Z powodu nieprzyjemnej aury IMGW wydało szereg ostrzeżeń dla województw: śląskiego, małopolskiego, lubelskiego i mazowieckiego. Właśnie w tym rejonach spodziewane są intensywne opady deszczu.

Na weekend odwrócą się również bieguny ciepła i zimna w Polsce – gdy w Olsztynie i Suwałkach na termometrach zobaczymy aż 18-19 stopni, zimno zrobi się na południu Polski. W Tatrach będzie około 8 stopni Celsjusza (do tego zamiecie śnieżne z wiatrem osiągającym do 65 km/h), na Podkarpaciu nie więcej niż 11-12. Odrobinę cieplej na Śląsku i Opolszczyźnie – tu można spodziewać się temperatury na poziomie 14 stopni.

Niedziela będzie niemal bliźniaczo podobna do soboty, z niewielką różnicą temperatur. Zrobi się trochę cieplej w górach, gdzie zobaczymy od 8 do 12 kresek na termometrach, a w Suwałkach, Szczecinie, Opolu i Wrocławiu temperatura wzrośnie do 20 stopni.

Przypomnij sobie o… CZY KONWALIE SĄ NIEBEZPIECZNE? LEKARZE PRZEKAZUJĄ WAŻNĄ INFORMACJĘ, KTÓRA MOŻE WPŁYNĄĆ NA TWOJE ZDROWIE

Jak informował portal Życie: BLISKI KOLEGA JANA PAWŁA II SKOŃCZYŁ NIEDAWNO STO LAT. TO NIESAMOWITE, ŻE ZNAŁ PAPIEŻA POLAKA JUŻ OD GIMNAZJUM

Portal Życie pisał również o… NA JAW WYSZŁY NIEZNANE FAKTY O ŻONIE ŁUKASZA SZUMOWSKIEGO. KOBIETA JEST PRAWDZIWĄ BIZNESWOMAN