Na Twitterze Ministerstwa Zdrowia tuż po godzinie 10 rano w czwartek 28 maja pojawił się najnowszy, pierwszy tego dnia komunikat dotyczący wskaźników zakażonych koronawirusem, zmarłych, a także podane zostały dodatkowe informacje z frontu walki z COVID-19 w naszym kraju. Niestety, ogólny bilans wciąż rośnie – dziś odnotowano 127 nowych przypadków, a także dwa zgony.

Dane epidemiczne nie są optymistyczne: dziś w Polsce mamy 22600 zakażonych koronawirusem, z czego 1030 osób nie żyje, a 10560 to ozdrowieńcy.

Jak podają pracownicy Ministerstwa Zdrowia na bazie danych spływających ze stacji sanitarno-epidemiologicznych z całej Polski dziś odnotowano dwa zgony. Zmarli to mieszkańcy województwa śląskiego – 82-letnia kobieta z Raciborza i 57-letni mężczyzna z Tychów. Według informacji Ministerstwa, chorzy mieli schorzenia współistniejące.

Ponad 120 nowych chorych na COVID-19. Najnowszy bilans podało Ministerstwo Zdrowia!

Jak podaje serwis Interia.pl, w czwartek rano 28 maja odnotowano łącznie 127 nowych zakażeń, z czego 69 w województwie śląskim, 18 osób to zakażeni mieszkańcy województwa świętokrzyskiego, 16 osób zakażonych wykryto w województwie lubelskim, dziewięć osób chorych na COVID-19 odnotowano w Opolskiem, kolejnych siedmiu chorych to mieszkańcy Dolnego Śląska.

Ponadto pojedyncze przypadki odnotowano również w województwach: małopolskim – cztery osoby, wielkopolskim – trzy osoby i jeden chorych pojawił się w lubuskim.

Wśród hospitalizowanych Ministerstwo odnotowuje obecnie 2248 osób, objętych kwarantanną na terenie kraju jest 79 818 osób, a pod nadzorem epidemiologicznym przebywa 19 373 osób.

Dobra wiadomość to ta, że z COVID-19 wyleczyło się już ponad 10 tys. osób, a dokładnie – 10 560 chorych.

Przypomnij sobie o… KOLEJNE OGNISKO WIRUSA W POLSCE. KORONAWIRUS SZERZY SIĘ WŚRÓD PRACOWNIKÓW ZAKŁADU Z BRANŻY MIĘSNEJ

Jak informował portal Życie: RAFAŁ MASERAK ZDRADZIŁ, JAK WYGLĄDA JEGO ŻYCIE OD CZASU, GDY ZOSTAŁ OJCEM. FANI TANCERZA NIE WIERZĄ WŁASNYM USZOM

Portal Życie pisał również o… NIEPOKOJĄCE DONIESIENIA O TOMASZU LISIE. DZIENNIKARZ NIE CZUJE SIĘ NAJLEPIEJ, CO SIĘ STAŁO