Co i rusz w mediach można natknąć się na informację o nowych zarażonych koronawirusem oraz ogniskach COVID-19. Robi się naprawdę groźnie, gdy są to osoby, które miały kontakt z wieloma innymi ludźmi.

Tak jest tym razem. Jak podaje portal Pikio, sanepid wystosował już ostrzeżenie do wiernych – okazuje się, że tym razem zarażonymi byli księża, którzy udzielali komunii.

Duchowni zarażeni koronawirusem

Jest już potwierdzenie sanepidu – jedna z polskich parafii może stać się nowym ogniskiem koronawirusa. Póki co testy na obecność COVID-19 zostały wykonane u dwóch księży – oba z pozytywnym wynikiem.

Kościół. Źródło: Youtube
Kościół. Źródło: Youtube
Kościół. Źródło: Youtube

Potwierdził to także proboszcz, ksiądz Tadeusz Michałek. Ze względu na fakt, że księża udzielali komunii wiernym uczestniczącym w nabożeństwach, każdy, kto mógł mieć styczność z zarażonymi duchownymi, powinien zgłosić się na badania.

Sprawa dotyczy księży z parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Pliszczynie, która prowadzona jest przez księży Sercanów. Wiadomość o wykryciu koronawirusa u dwóch duchownych podano w środę, tymczasem jak mówi proboszcz parafii, wyniki badań były znane już w połowie maja.

Zarażeni księża przebywają aktualnie na kwarantannie.

- Księża duszpasterze są objęci kwarantanną. Wszystko wskazuje na to, że na chwilę obecną dwóch księży z naszej wspólnoty (w tym ks. Grzegorz) ma pozytywny wynik badania wskazujący na zakażenie – poinformował proboszcz na stronie internetowej. Został on również skierowany na kwarantannę, a kościół zamknięto i zalecono dezynfekcję miejsca.

Kościół. Źródło: Youtube
Kościół. Źródło: Youtube
Kościół. Źródło: Youtube

Nie wiadomo, czy w niedzielę w Pliszczynie odbędzie się msza. Proboszcz apeluje, by wierni przestrzegali wymogów sanitarnych, tak, by nie narażać się na zarażenie.

Wierni, którzy od 17 maja przyjmowali komunię w kościele w Pliszczynie, powinni zgłosić się do sanepidu, który przekaże informacje o dalszych działaniach.

Przypomnij sobie o… KOLEJNE OGNISKO WIRUSA W POLSCE. KORONAWIRUS SZERZY SIĘ WŚRÓD PRACOWNIKÓW ZAKŁADU Z BRANŻY MIĘSNEJ

Jak informował portal Życie: RAFAŁ MASERAK ZDRADZIŁ, JAK WYGLĄDA JEGO ŻYCIE OD CZASU, GDY ZOSTAŁ OJCEM. FANI TANCERZA NIE WIERZĄ WŁASNYM USZOM

Portal Życie pisał również o… NIEPOKOJĄCE DONIESIENIA O TOMASZU LISIE. DZIENNIKARZ NIE CZUJE SIĘ NAJLEPIEJ, CO SIĘ STAŁO