Gwałtownie rozszerza się ognisko koronawirusa w starachowickim zakładzie z branży spożywczej Animex Food. Zachorowanie na COVID-19 potwierdzono już u 38 pracowników firmy, a pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem wykryto u osoby pracującej w zakładzie dwa tygodnie temu.

Firma zleciła przebadanie wszystkich pracowników przedsiębiorstwa, jednak władze Animex Foods problemu nie upatrują w ewentualnych lukach w reżimie sanitarnym, który z powodu epidemii został mocno zaostrzony, a w luzowaniu ogólnonarodowych obostrzeń.

Jak przekonuje w rozmowie z Wirtualną Polską rzecznik Animex Foods, zakażenia miały miejsce najprawdopodobniej poza miejscem pracy. Zdaniem władz firmy, problem ten jest odbiciem sytuacji epidemicznej w całym województwie świętokrzyskim, gdzie nagłe zaczęło przybywać zakażeń w momencie łagodzenia restrykcji przez polskie władze.

Wiele osób przestaje używać maseczek w miejscach publicznych i spotyka się ze sobą w miejscach publicznych i domach prywatnych, mimo zakazu.

źródło: Pixabay

Takie wnioski firma wysnuła na bazie nie tylko komunikatów służb sanitarnych ze Starachowic, ale również specjalistów ds. epidemiologii, zatrudnionych przez Animex Foods.

W Animex Foods objęto kwarantanną 350 osób. Koronawirus szerzy się wśród pracowników zakładu z branży mięsnej

Jak przekonują władze spółki, połowa osób z tej puli to pracownicy, a druga część to ich rodziny i ludzie, którzy mieli kontakt z zakażonymi. W Animex Foods pracuje blisko 1500 osób, a firma jest jedną z największych zakładów pracy w powiecie.

Pierwsze z zakażeń wykryte zostało u pracownika firmy już 15 maja, w następnym tygodniu sanepid potwierdził zachorowanie u kolejnych czterech osób z otoczenia chorego, a 25 i 26 maja zdiagnozowano kolejne osoby z COVID-19.

Przypomnij sobie o… INFORMACJA, NA KTÓRĄ CZEKALI WSZYSCY AKTYWNI POLACY. PREMIER MATEUSZ MORAWIECKI POINFORMOWAŁ O TERMINIE ZNIESIENIA ISTOTNEGO OBOSTRZENIA

Jak informował portal Życie: PREMIER MATEUSZ MORAWIECKI ZOSTAŁ ZAPYTANY O WYBORY PREZYDENCKIE. CO POWIEDZIAŁ?

Portal Życie pisał również o… ZUPEŁNIE NOWE ZASADY W SKLEPACH. PREMIER MATEUSZ MORAWIECKI OGŁOSIŁ ZMIANY W PROWADZENIU HANDLU PODCZAS PANUJĄCEJ SYTUACJI