Los w ostatnich miesiącach nie oszczędzał Tomasza Lisa. Dziennikarz ma za sobą wiele traumatycznych momentów. 10 grudnia gwiazdor mediów znalazł się w szpitalu, a lekarze jego stan wskazywali jako bardzo poważny. Dziennikarz i jego rodzina przeżyli chwile prawdziwej grozy, gdy publicysta nagle, w drodze do Olsztyna na wywiad z Pawłem Juszczyszynem zasłabł i stracił przytomność.

Dziennikarz szybko trafił do szpitala, gdzie udzielono mu niezbędnej pomocy medycznej. Przez długi czas mediom nie podawana była oficjalna przyczyna hospitalizacji, jednak jeden z tabloidów dotarł do informacji mówiącej o tym, że dziennikarz doznał drugiego udaru mózgu.

Sam dziennikarz nie ukrywał, że sprawa jest bardzo poważna. Nagłe problemy zdrowotne określił jako „złowrogi podmuch”, który zwalił go z nóg i zdemolował życie. Dziennikarz walczy o swoje zdrowie i nie zamierza się poddać.

- Przede mną długa i żmudna rehabilitacja. Jestem totalnie zdeterminowany by zrobić absolutnie wszystko. Co trzeba by wrócić do zdrowia, pełni sił, pełnej sprawności i do was, tak szybko jak się da” – napisał wówczas na swoim Facebooku redaktor naczelny pisma „Newsweek”.

Wszystko wskazywało na to, że Tomasz Lis szybko dojdzie do siebie, jednak już w marcu trafił ponownie do szpitala, tym razem z „problemami z sercem”. Nie to było jednak najgorsze.

Tomasz Lis nie mógł się rehabilitować przez dwa miesiące

Po udarze niezwykle istotna jest regularna, pogłębiona rehabilitacja, lecz przez epidemię koronawirusa dziennikarz musiał z niej zrezygnować. To nie wróży najlepiej jego powrotowi do pełnej sprawności. Tomasz Lis na blisko 2,5 miesiąca został odcięty od pomocy medycznej. Jak przekonuje portal Pikio.pl, powołując się na doniesienia Pudelka, bliska osoba z otoczenia dziennikarza przekonuje, że Tomasz Lis walczy o sprawność na wszelkie sposoby.

Jego główny problem to powrót do prawidłowej wymowy, co dla człowieka mediów jest kluczowe. Dziennikarz regularnie ćwiczy z logopedą i ma wielką determinację, by wrócić do sprawności.

W tym staraniach dopingują go szczególnie córki: Pola i Iga, a także chłopak młodszej z nich, raper Taco Hemingway. Cała trójka dzwoni do taty i codziennie pyta, czy Tomasz Lis czegoś nie potrzebuje i czy mogą mu jakkolwiek pomóc.

Przypomnij sobie o… HANNA LIS O SWOJEJ CIĘŻKIEJ CHOROBIE I ZAGROŻONEJ CIĄŻY: "NIE DONOSI JEJ PANI, PANI HANIU, LEPIEJ PRZERWAĆ”

Jak informował portal Życie: IGA LIS JAK ANGELINA JOLIE. NAJNOWSZE ZDJĘCIE CÓRKI KINGI RUSIN NIE POZOSTAWIA WĄTPLIWOŚCI

Portal Życie pisał również o… NIEPOKOJĄCE INFORMACJE W SPRAWIE EMERYTUR STAŻOWYCH. RZĄD WSKAZAŁ DWIE PRZESZKODY W PRZYZNAWANIU ŚWIADCZENIA