W poniedziałek o ministrze rolnictwa Janie Krzysztofie Ardanowskim zrobiła się głośno po tym, jak na antenie radia RMF FM nawoływał do wszystkich, którzy pozostają bez pracy, prawa do zasiłku, a także nauczycieli i uczniów, by zaangażowali się w pomoc rolnikom przy zbiorach.

Niby nic strasznego, jednak w środowisku nauczycieli te słowa wywołały prawdziwą burzę w środowisku nauczycieli. Ardanowski przekonywał jednak, że chodzi o fakt, iż w tym roku z powodu epidemii koronawirusa zabraknie rąk do pracy na plantacjach, polach i w sadach z powodu ograniczenia możliwości przyjazdu do Polski pracowników zza wschodniej granicy. Natomiast właśnie dzięki ich pracy „nauczyciele mieli co zjeść”. Właśnie to zdanie rozwścieczyło nauczycieli.

źródło: Twitter

Premier Mateusz Morawiecki skomentował słowa szefa resortu rolnictwa podczas ostatniej konferencji prasowej. Stwierdził, że rozmawiał już z Janem Krzysztofem Ardanowskim i minister sam uznał wypowiedź w RMF FM za niefortunną i źle skonstruowaną.

- Jeżeli ktokolwiek tutaj poczuł się dotknięty, to pan minister na pewno zajmie odpowiednie stanowisko w tej sprawie – przekonuje premier Mateusz Morawiecki.

Swoje stanowisko w tej sprawie zabrał również szef Ministerstwa Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski przekonując, że oczywiście praca nauczyciela jest niezwykle wymagająca, a przez to męcząca, jednak tymczasowe zajęcie fizyczne może być odskocznią. To jednak zależy od indywidualnego podejścia i samopoczucia danej osoby, czy chciałaby się podjąć dodatkowej pracy w wakacje.

- Jakiekolwiek zdanie mogące świadczyć o tym, że ktoś w niewłaściwy sposób potraktował godność nauczycieli, są absolutnie niedopuszczalne. Tutaj nie ma najmniejszego pola do kompromisu – wyjaśniał Mateusz Morawiecki.

To też może cię zainteresować: ZUPEŁNIE NOWE ZASADY W SKLEPACH. PREMIER MATEUSZ MORAWIECKI OGŁOSIŁ ZMIANY W PROWADZENIU HANDLU PODCZAS PANUJĄCEJ SYTUACJI

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: KIEDY PÓJDZIEMY DO TEATRU, KINA LUB NA KONCERT? MINISTER KULTURY PIOTR GLIŃSKI PODAŁ DATĘ

O tym się mówi: INFORMACJA, NA KTÓRĄ CZEKALI WSZYSCY AKTYWNI POLACY. PREMIER MATEUSZ MORAWIECKI POINFORMOWAŁ O TERMINIE ZNIESIENIA ISTOTNEGO OBOSTRZENIA