Jak podaje "wp.pl", wchodzimy w ostatni już etap łagodzenia obostrzeń. Jak ogłosił premier Mateusz Morawiecki, wraz z ministrem kultury i ministrem zdrowia, nowe reguły postępowania będą dotyczyły wszelkich uroczystości religijnych, przebywania w kościołach.

Powrót do "względnej" normalności

Tak czwarty etap łagodzenia obostrzeń nazwał premier Mateusz Morawiecki. Towarzyszyli mu na konferencji ministrowie kultury - Piotr Gliński, a także minister zdrowia - Łukasz Szumowski.

YT

Jak ogłosili, od najbliższej soboty zniesiony będzie limit osób mogących przebywać w kościele. Przypomnijmy, że jeszcze przez chwilę obowiązywać będzie ograniczenie do jednej osoby na 15 metrów kwadratowych powierzchni.

YT

Zmianie ulegnie także obostrzenie dotyczące uczestnictwa w pogrzebie. W ostatniej drodze zmarłemu mogło towarzyszyć 50 osób. Od 30 maja także i ten limit zostanie zniesiony.

Co z weselami? To pytanie wciąż się powtarzało podczas spotkań na żywo online z prezydentem Andrzejem Dudą. Za każdym razem miał duży kłopot z jednoznaczną odpowiedzią.

Teraz już wiemy, że rząd wyszedł naprzeciw potrzebom weselników i par młodych, zezwalając na organizację wesel i innych rodzinnych uroczystości, przy liczebności ludzi do 150. Goście w tym momencie nie będą zobowiązani do zasłaniania twarzy.

Przypomnij sobie o… WSPANIAŁE WIEŚCI OD RODZINY NATALII KUKULSKIEJ. PO WIELU LATACH W RODZINIE JEST WSZYSTKO DOBRZE?

Jak informował portal Życie: ANNA LEWANDOWSKA ZDECYDOWAŁA SIĘ NA PORÓD W PRYWATNEJ KLINICE. ILE ZA NIEGO ZAPŁACILA

Portal Życie pisał również o… SYN KATE I WILLIAMA MA TRUDNOŚCI W NAUCE? KSIĘŻNA ZDECYDOWAŁA SIĘ NA SZCZERĄ WYPOWIEDŹ