Maj to miesiąc pielgrzymek, jednak w obliczu obecnie panującej sytuacji epidemiologicznej w naszym kraju prawie wszystkie z nich zostały wstrzymane.

Co ciekawe, znaleźli się śmiałkowie, którzy postanowili złamać zakaz gromadzenia się i… wbrew wszystkim zorganizować pielgrzymkę. W poniedziałkowy poranek wierni zebrali się na mszę świętą prowadzoną przez biskupa Józefa Zawitkowskiego, a następnie wyruszyli na pielgrzymkę na Jasną Górę.

Pielgrzymka została rozwiązana. Dlaczego?

Pielgrzymka wyszła z Łowicza. Wierni, którzy wczoraj wyruszyli na Jasną Górę, twierdzili, że głównym celem ich pielgrzymki jest poproszenie Maryi o wstawiennictwo i zakończenie wirusa. Deklarowali oni, że podczas wyprawy będą przestrzegać zasad higieny. Mieli bowiem ze sobą maseczki oraz płyny do dezynfekcji rąk.

Była to już 365. Łowicka Pielgrzymka na Jasną Górę. 150 śmiałków w różnym wieku, wśród nich także kobiety w ciąży i dzieci, planowało dotrzeć do Częstochowy.

Niestety, uczestnicy daleko nie zaszli. Jak podaje Interia, pielgrzymka została rozwiązana w pobliżu Buciszewic w powiecie tomaszowskim.

Pielgrzymi dziś rano deklarowali, że dotrą na Jasną Górę, by modlić się za koniec pandemii, jednak coś ich powstrzymało. Co takiego?

Jak się okazuje, uczestnikom towarzyszyła policja i to właśnie ona była powodem rozwiązania pielgrzymki. Wszystko dlatego, że policjanci… wypełniali swoje obowiązki.

Za każdym razem, gdy uczestnicy pielgrzymki szli zbyt blisko siebie, byli spisywani. Ludzie uznali, że „nie dało się pielgrzymować w takich warunkach”.

Pielgrzymi przeszli niecałe 30 km. Jak widać na nagraniach, nie przestrzegali ogólnie obowiązujących obostrzeń.

„Naszym zdaniem nie były przestrzegane przepisy dotyczące obostrzeń w stanie epidemii. W takiej formule, w jakiej to się odbywało, nie powinno zostać przeprowadzone” – komunikowała Joanna Kącka, rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego policji w Łodzi.

„Przemieszczanie się w ten sposób tak licznej grupy pod przewodnictwem księdza z łowickiej parafii w naszej ocenie nie zapewniało przestrzegania obowiązujących nakazów i zakazów stojących na straży bezpieczeństwa sanitarnego.”

Przypomnij sobie o… PROFESOR SIMON MÓWI NA JAKIM ETAPIE EPIDEMII KORONAWIRUSA JEST POLSKA. JEGO SŁOWA NIE NAPAWAJĄ OPTYMIZMEM

Jak informował portal Życie: NIEPOKOJĄCE DANE DLA POLSKICH PACJENTÓW. NA NIEOCZEKIWANE ZJAWISKO W POLSKICH SZPITALACH ZWRÓCIŁ UWAGĘ JEDEN Z SENATORÓW

Portal Życie pisał również o… KIEDY SZKOŁY BĘDĄ OTWARTE DLA WSZYSTKICH UCZNIÓW? MINISTER EDUKACJI DARIUSZ PIONTKOWSKI ZABRAŁ GŁOS, PADŁY KONKRETNE DATY