Jak podaje radośnie "Pikio", to z budżetu państwa rząd zapłaci za testy na obecność koronawirusa, a nie z kieszeni obywateli. To nie jest jedyna dobra wiadomość.

Bezpłatne testy nie tylko dla Polaków

YT

Wielu rolników zatrudnia przy swoich zbiorach cudzoziemców, którzy większość czasu jednak przebywają na terenie RP. Rząd postanowił zadbać także o ich bezpieczeństwo i diagnostykę pod kątem obecności koronawirusa.

Darmowe testy dla zatrudnionych przez przedsiębiorców rolnych cudzoziemców, nie narażą rolników na dodatkowe koszty związane z zapewnieniem odpowiedniej ochrony i diagnostyki.

Minister zabrał głos w sprawie rządowego finansowania testów na koronawirusa

Jak stwierdził, nie tylko Polacy będą mogli skorzystać z darmowego testu na koronawirusa, a także zatrudnieni przez polskich rolników cudzoziemcy, którzy na terenie naszego kraju przebywają legalnie.

Państwo to wspólnota. Dobrze funkcjonuje, gdy jest współpraca i wzajemne zrozumienie. Dziękuję ministrowi Szumowskiemu, który zdaje sobie sprawę z wagi problemu. Mam dobre wiadomości dla rolników legalnie zatrudniających cudzoziemców. Za niezbędne testy, wykonywane pracownikom sezonowym przyjeżdżającym z zagranicy, zapłaci budżet państwa.

Jak słusznie zauważył minister, dzięki temu, że wszyscy pracujący na gospodarstwach rolnych zachowają swoje prace, wszystkie plony zostaną zebrane na czas, co przyniesie oczekiwane zyski. Ta rządowa decyzja, według ministra uchroniła nas przed wyższymi cenami za płody rolne.

O tym także wspomnieliśmy: Mandaryna w mocnych słowach o swoim byłym mężu. Zdradziła szczegóły relacji, jaką łączy ją z Michałem Wiśniewskim

Tarcza antykryzysowa: Niepokojące zapisy w tarczy antykryzysowej. Czy pracodawcy będą mogli obcinać pensje?

Ważne dla seniorów: Najnowsze informacje o przyszłorocznej waloryzacji rent i emerytur. Sprawdza się czarny scenariusz dla seniorów