Większości Polaków wydaje się, że byli prezydenci już po odejściu i zakończeniu kadencji dosłownie opływają w luksusy i nie muszą martwić się o swój majątek i przychody. Choć jest jasne, że bieda im nie grozi to wiadomo, że żyją na innej stopie niż zwykli Polacy, co często wiąże się z przymusem uzyskiwania wyższych niż przeciętne dochodów.

Gdy kilka tygodni temu Lech Wałęsa stwierdził, że epidemia koronawirusa ma katastrofalny wpływ na jego finanse były prezydent zaczął nawet szukać dodatkowej pracy! Twierdził wówczas, że przez zamknięte granice nie jest w stanie wypracować głównego dochodu z uczestnictwa w płatnych sympozjach i konferencjach, na które jest chętnie zapraszany, szczególnie przez amerykańską Polonię.

Z powodu obecnej sytuacji Lech Wałęsa jest uziemiony w kraju i od ponad dwóch miesięcy traci ogromne pieniądze, idące setki tysięcy złotych. Niektórzy twierdzą, że może chodzić nawet o milion złotych rocznie.

Lech Wałęsa pokazał, ile naprawdę otrzymuje emerytury!

Wiadomo, że w ubiegłym roku Lech Wałęsa miał odprowadzić aż 300 tysięcy złotych podatku, a do tego otrzymuje miesięcznie 6 tysięcy złotych państwowej emerytury.

Prezydent Lech Wałęsa pokazuje dokumenty na dowód swoich dochodów. Przekonuje, że 6 tysięcy złotych miesięcznie nie wystarcza mu na życie

W rozmowie z „Super Expressem” były prezydent utrzymywał, że emerytura prezydencka w wysokoścu 6 tysięcy złotych nie wystarcza na utrzymanie całego domu i żony Danuty, która miesięcznie ma wydawać o tysiąc złotych więcej!

Lech Wałęsa dodał również, że ma dużą rodzinę i często pomaga swoich bliskim. Niektórzy uważają jednak, że Wałęsa mija się z prawdą i świadczenie emerytalne prezydenta RP musi być znacznie wyższe. Na dowód swoich słów Lech Wałęsa postanowił pokazać dokument poświadczający wysokość jego uposażenia emerytalnego.

- To jest zarobek i dziś na rękę po potrąceniach nie więcej jak 6 000 zł. miesięcznie, porównaj z dziś panującymi – skomentował opublikowany skan dokumentu noblista, pokazując niedowiarkom, ile faktycznie posiada państwowych dochodów.

To jest zarobek i dziś na rękę po potrąceniach nie więcej jak 6 000 zł. miesięcznie, porównaj do dziś panujących,

Gepostet von Lech Wałęsa am Montag, 25. Mai 2020

Przypomnij sobie o… NAWET 10 TYSIĘCY ZŁOTYCH KARY ZA NIEPRZESTRZEGANIE JEDNEGO Z PRZEPISÓW. MOŻNA SŁONO ZAPŁACIĆ ZA SWOJE ROZTARGNIENIE

Jak informował portal Życie: JAK WYGLĄDA MIASTECZKO WYBUDOWANE PRZEZ OJCA TADEUSZA RYDZYKA? JEDEN Z DUCHOWNYCH OPUBLIKOWAŁ ZDJĘCIA

Portal Życie pisał również o… KIEDY I NA JAKICH ZASADACH BĘDĄ SIĘ ODBYWAĆ PIERWSZE KOMUNIE ŚWIĘTE W 2020 ROKU? PODANO KONKRETNE DATY