Ojciec Pio urodził się i żył we Włoszech. W 2002 roku został ogłoszony świętym. Był człowiekiem o wielkim sercu i jako jeden z niewielu, miał stygmaty Męki Jezusa Chrystusa.

Nikt nie wiedział o tym stygmacie ojca Pio

Na portalu Aleteia opisano historię jednego ze stygmatów ojca Pio. Okazuje się, że święty nie tylko miał rany Chrystusowe na dłoniach, stopach i boku, ale również w innym miejscu. To właśnie ta rana sprawiała mu najwięcej bólu.

Ojciec Pio wspomniał o tajemniczej ranie tylko jednej osobie – Karolowi Wojtyle. Wówczas papież był jeszcze księdzem. Podczas jednej z rozmów w1948 Ojciec Święty usłyszał, że stygmatyk ma jeszcze jedną ranę i sprawia mu ona największy ból.

Św. Ojciec Pio. Źródło: deon.pl
Św. Ojciec Pio. Źródło: deon.pl
Św. Ojciec Pio. Źródło: deon.pl

Tajemnicza rana bolała świętego najbardziej

Podczas jednej z rozmów z pomocnikiem, bratem Modestino z Pietralciny, ojciec Pio powiedział, że odczuwa ogromny ból podczas zmiany podkoszulka. Duchowy syn ojca myślał jednak, że chodzi o ból z prawego boku.

Prawda okazała się jednak inna. Po śmierci ojca Pio, brat Modestino porządkował jego ubrania. Wtedy zauważył, że na podkoszulkach umieszczone są ogromne plamy z krwi. Każde w tym samym miejscu.

O jaką ranę chodzi? Mianowicie o tą od noszenia krzyża. Umieszczona ona była na prawym ramieniu, blisko łopatki. Ojciec Pio nikomu nie wspominał o tej ranie, dlatego nie było ona nawet opatrywana.

Jezus Chrystus/screen Pixabay
Jezus Chrystus/screen Pixabay
Jezus Chrystus/screen Pixabay

Brat Modestino poprosił Boga o potwierdzenie, że święty faktycznie miał tą ranę. Tak też się stało. Obudził się o 1 w nocy z przeraźliwym bólem w prawym ramieniu. Jak sam opowiada: „było to jakby ktoś wbił mi nóż w plecy i zerwał skórę. Gdyby ten ból trwał parę minut dłużej, mam wrażenie, że umarłbym”. Po tym usłyszał słowa: „tak właśnie cierpiałem”.

Może zainteresuje Cię to: CZY POWRÓT UCZNIÓW DO SZKÓŁ TO DOBRA DECYZJA? GŁOS NA TEN TEMAT ZABRAŁ EKSPERT, PROFESOR KRZYSZTOF SIMON. JEST PRZEKONANY O SŁUSZNOŚCI SWOICH SŁÓW

Zobacz także: KIEDY I NA JAKICH ZASADACH BĘDĄ SIĘ ODBYWAĆ PIERWSZE KOMUNIE ŚWIĘTE W 2020 ROKU? PODANO KONKRETNE DATY

Na portalu "Życie" informowaliśmy o: ŁUKASZ SZUMOWSKI O ZNIESIENIU KOLEJNYCH OBOSTRZEŃ. KONCERTY I IMPREZY MOŻLIWE JUŻ PRZED WAKACJAMI?