Od początku marca rząd wprowadzał kolejne restrykcje, które miały chronić Polaków przed rozprzestrzenieniem koronawirusa. Choć epidemia wciąż trwa, Ministerstwo Zdrowia powoli luzuje obostrzenia, by odmrozić gospodarkę i by życie rodaków wracało do normy.

Ministerstwo Zdrowia powoli znosi obostrzenia

Otwarto galerie handlowe, restauracje, przedszkola, a w czwartym etapie do codziennego funkcjonowania mają powrócić teatry i kina.

Oczywiście, nic nie wygląda tak jak wcześniej, ponieważ wciąż stosowane są środki bezpieczeństwa w postaci zasłaniania ust i nosa maseczkami ochronnymi bądź zachowywanie dystansu pomiędzy ludźmi. Ile jeszcze to potrwa?

W przyszłym tygodniu jeszcze będziemy musieli zakrywać usta i nos w otwartej przestrzeni, a decyzję o ewentualnym zniesieniu tego obowiązku podejmiemy najwcześniej w połowie przyszłego tygodnia

– powiedział minister Łukasz Szumowski dla Radia Plus.

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski / YouTube
Minister Zdrowia Łukasz Szumowski / YouTube
Minister Zdrowia Łukasz Szumowski / YouTube

Ministerstwo Zdrowia opublikowało zaktualizowany raport

Niestety Ministerstwo Zdrowia nie ma dobrych informacji. Ofiar koronawirusa wciąż przybywa. Dzisiaj rano ministerstwo poinformowało nas o 305 nowych zakażonych.

Nowych zakażonych jest przerażająco dużo zwłaszcza w dwóch województwach – śląskim (161 osób) oraz wielkopolskim (102 osoby). Ponadto ministerstwo poinformowało również o kolejnych dwóch ofiarach śmiertelnych. Są nimi 49-latka oraz 82-latek z Tychów.

Mamy 305 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (161), wielkopolskiego (102), lubelskiego (13), dolnośląskiego (8), świętokrzyskiego (7), pomorskiego (4), lubuskiego (3), opolskiego (3), podlaskiego (3), zachodniopomorskiego (1)

- podał resort na Twitterze.

Może zainteresuje Cię to: CZY POWRÓT UCZNIÓW DO SZKÓŁ TO DOBRA DECYZJA? GŁOS NA TEN TEMAT ZABRAŁ EKSPERT, PROFESOR KRZYSZTOF SIMON. JEST PRZEKONANY O SŁUSZNOŚCI SWOICH SŁÓW

Zobacz także: KIEDY I NA JAKICH ZASADACH BĘDĄ SIĘ ODBYWAĆ PIERWSZE KOMUNIE ŚWIĘTE W 2020 ROKU? PODANO KONKRETNE DATY

Na portalu "Życie" informowaliśmy o: ŁUKASZ SZUMOWSKI O ZNIESIENIU KOLEJNYCH OBOSTRZEŃ. KONCERTY I IMPREZY MOŻLIWE JUŻ PRZED WAKACJAMI?