Gdyby nie epidemia koronawirusa na świecie, bylibyśmy w pełni sezonu ślubnego. Jednak obostrzenia epidemiologiczne i sanitarne spowodowały, że wszystkie pary, które planowały wesele wiosną musiały obejść się smakiem i wejść na skomplikowaną i przykrą drogę odwoływania ceremonii weselnej i samego ślubu.

Przez wiele tygodni można było oczywiście zawrzeć związek małżeński i to nawet kościelny, lecz w ceremonii mogli uczestniczyć – oprócz urzędnika lub księdza – wyłącznie państwo młodzi i świadkowie. Później wdrożono system organizacji wesel w domu, do 50 gości. Nikt jednak nie myślał o uroczystości w tradycyjnym wydaniu przez obostrzenia dotyczące kościoła, lokali gastronomicznych czy hoteli.

To jednak wkrótce ma się zmienić. Ministerstwo Zdrowia podjęło decyzję o odmrożeniu branży ślubnej i weselnej i zezwoleniu na organizację wesel. Ma to być część czwartego etapu odmrażania gospodarki i życia społecznego pod hasłem „Nowa Normalność”.

Już wkrótce wrócą wesela, lecz z ograniczeniami. Minister Szumowski podał datę przywrócenia działalności branży ślubnej

Według najnowszej wypowiedzi ministra Szumowski i wiceministra zdrowia Janusza Cieszyńskiego, narzeczeni będą mieli możliwość zawarcia związku małżeńskiego i organizacji wesela jeszcze w tym roku. Jednak będą ich obowiązywać pewne restrykcje. Szczegóły zostały podane w trakcie ostatniej konferencji prasowej szefów resortu zdrowia.

Według decyzji, pierwszy etap powrotu wesel to imprezy w lokalach do maksymalnie 50 osób. Termin? Najpewniej lipiec. Tak oświadczył w niedawnym wywiadzie Łukasz Szumowski.

Inne zdanie w tej kwestii ma właśnie wiceminister Cieszyński, który w trakcie piątkowej konferencji prasowej stwierdził, że wesela zostaną włączone do czwartego etapu odmrażania gospodarki, a szczegóły w tym zakresie przedstawi na konferencji premier Mateusz Morawiecki w przyszłym tygodniu.

Portal „Życie” informował: CZY STUDENCI WRÓCĄ NA UCZELNIE W TYM ROKU AKADEMICKIM? MINISTERSTWO SZKOLNICTWA WYŻSZEGO WYDAŁO OFICJALNY KOMUNIKAT

Przypomnij sobie: WAŻNY APEL MINISTRA ŁUKASZA SZUMOWSKIEGO DOTYCZĄCY MASECZEK. EPIDEMIA NADAL GROŹNA

Na portalu "Życie" pisaliśmy o: MINISTER ANDRUSZKIEWICZ STARA SIĘ O DZIECKO. CZY POLITYK ZAMIERZA POBIERAĆ ŚWIADCZENIE 500 PLUS