W związku z epidemią koronawirusa i wprowadzonymi przez nią zakazami, wiele par zmuszonych było przełożyć ślub na inny czas. W związku z tym wszystkie wesela, które miały odbyć się w okresie od marca do czerwca, zostały przełożone na późniejszy termin.

Jak się okazuje, nie wszyscy skorzystali z tego rozwiązania. Są też tacy, dla których uroczystość była mniej ważna od samego małżeństwa.

Jak wygląda ślub i wesele w czasach kwarantanny?

To jedno z pytań, które nurtują Polaków planujących założenie rodziny i nie tylko. Odpowiedzi udzielił premier Mateusz Morawiecki podczas Q&A przeprowadzonego za pośrednictwem Facebooka.

Ślub a koronawirus. Źródło: eska.pl
Ślub a koronawirus. Źródło: eska.pl
Ślub a koronawirus. Źródło: eska.pl

Jak zauważa polityk, konieczne jest doprecyzowanie prawa w tej kwestii. Dodał także, że w przypadku wesel nie będzie konieczne noszenie masek podczas uroczystości.

Podczas transmisji Mateusz Morawiecki zauważał, że trzeba zachować dystans, co ważne jest także na weselach i innych uroczystościach.

- Dystans jest potrzebny. Chcemy racjonalnie podejść do tych wesel, jednak liczba osób na weselach musi być ograniczona i to w rozporządzeniu zostanie również ujęte – podkreślił.

Premier podczas internetowego wywiadu odpowiadał na pytania, które nie dawały spokoju Polakom. Poruszył także kwestię, która wzbudza ogromne emocje – wyjaśnił, dlaczego domownicy oraz małżeństwa podczas spaceru także muszą stosować się do obostrzeń mówiących o zachowaniu co najmniej 2-metrowej odległości między pieszymi.

Ślub a koronawirus. Screen: se.pl
Ślub a koronawirus. Screen: se.pl
Ślub a koronawirus. Screen: se.pl

Zamykając sprawę wesel, podkreślił, że nie ma jeszcze żadnych szczegółowych wytycznych, jednak ich przedstawienie jest kwestią czasu. Zwrócił jednak uwagę na pewną interesującą Polaków kwestię.

- Co do picia i jedzenia w maskach, to tego nie zalecam. Radziłbym zdejmować dla tych przyjemności maseczki – wtrącił z humorem.

Wygląda na to, że goście weselni nie będą mieli zbyt wielu powodów do zmartwień.

- Tak jak również w różnych innych okolicznościach, w pomieszczeniach, tak jak dzisiaj będąc tutaj w pomieszczeniu, na czacie z państwem nie mam maseczki, tak i wtedy również te maski nie będą konieczne – deklarował Mateusz Morawiecki.

Q&A na żywo

🇵🇱

Gepostet von Mateusz Morawiecki am Dienstag, 21. April 2020

Przypomnij sobie o… ZA CZASÓW PRL BYŁY UWIELBIANE PRZEZ MILIONY. JAK TERAZ WYGLĄDAJĄ NAJWIĘKSZE GWIAZDY TVP

Jak informował portal Życie: ANNA DYMNA NIE MOŻE DOKOŃCZYĆ SWOJEJ DZIAŁALNOŚCI. UCIERPIĄ NA TYM JEJ PODOPIECZNI. OGROMNA STRATA. WSZYSTKO PRZEZ KORONAWIRUSA

Portal Życie pisał również o… JAK GWIAZDY UMILAJĄ SOBIE KWARANTANNĘ? NIE WSZYSCY STOSUJĄ SIĘ DO ZASADY „ZOSTAŃ W DOMU”