Nie milkną echa największej afery związanej z odejściem najważniejszych dziennikarzy Trzeciego programu Polskiego Radia po usunięciu przez władze Trójki związane z partią rządzącą piątkowego wydania Listy Przebojów Trójki prowadzonej przez dekady przez Marka Niedźwieckiego.

Notowanie w zeszłym tygodniu wygrała najnowsza piosenka Kazika „Twój ból jest lepszy niż mój”, w której pojawia się bezpośrednie odniesienie do Jarosława Kaczyńskiego i obchodów 10. Rocznicy katastrofy smoleńskiej.

Niekorzystne dla PiS pierwsze miejsce spowodowało, że Marka Niedźwieckiego jego przełożeni oskarżyli o manipulację Listą Przebojów. Dziennikarz odszedł z hukiem i zamierza wytoczyć proces swoim byłym szefom. W ślad za nim z Trójki odeszli w kolejnych dniach Marcin Kydryński, Hirek Wrona, Agnieszka Szydłowska, Piotr Metz, Piotr Kaczkowski, który współtworzył powstanie Trójki w latach 60. i przepracował w stacji 57 lat, a także Piotr Stelmach i Piotr Baron.

To kolejne i ostateczne pokłosie w Trójce, po słynnym wyrzuceniu ze stacji Anny Gacek, za którą poszedł Wojciech Mann. Teraz dziennikarze składają oficjalny protest przeciwko postępowaniu władz Polskiego Radia.

Andrzej Duda odniósł się do zamieszana w Trójce. Jego słowa nie spodobają się wielu ludziom

Własną opinię na temat ostatniej, potężnej afery w uznawanym przez miliony Polaków za kultowe radiu posiada również Andrzej Duda, który postanowi się nią podzielić w odpowiedzi na pytania internautów w trakcie ostatniego live’a na Facebooku.

- Ogromny niesmak, taka sytuacja w ogóle nie powinna mieć miejsca i to jest żenujące. Mamy w Polsce wolność wyrażania poglądów, także w piosence, sytuacja w ogóle niezrozumiała dla mnie, to, co się stało. Mam nadzieję, że zostaną z tego wyciągnięte odpowiednie konsekwencje, bo pytanie, czy to jest jakaś zła wola, czy kompletny brak profesjonalizmu – powiedział wprost Andrzej Duda w trakcie transmisji na żywo.

Pytanie jedynie, czy Andrzej Duda miał na myśli władze stacji czy samych dziennikarzy?

Zapytany o Kazika i jego nowego utworu stwierdził, że wielu artystów w Polsce może mu zazdrościć położenia w jakim się znalazł, które wiąże się z dużym rozgłosem i możliwością zarobienia sporych pieniędzy… Mocne słowa?

Cieszę się, że miałem możliwość odpowiedzieć na Państwa pytania 💬👥 choć było ich bardzo dużo i nie sposób, niestety, porozmawiać o wszystkim w tak krótkim czasie. Dziękuję za spotkanie i obecność. Do zobaczenia! #DUDA2020 🇵🇱

Gepostet von Andrzej Duda am Donnerstag, 21. Mai 2020

Jak informował portal Życie: JUREK OWSIAK STRACIŁ CIERPLIWOŚĆ. PREZES WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY STANOWCZO SKOMENTOWAŁ DZIAŁANIA POLICJI PODCZAS OSTATNIEGO STRAJKU

Polecamy także: MINISTER EDUKACJI DARIUSZ PIONTKOWSKI UJAWNIŁ, CO Z POWROTEM DO SZKÓŁ. UCZNIOWIE I NAUCZYCIELE BĘDĄ ZDZIWIENI

Portal "Zycie" informował o: WHO POTWIERDZA NAJGORSZE. PANUJE WIRUS, KTÓRY ŹLE WPŁYWA NA DZIECI