W niezwykle trudnym położeniu znalazła się fabryka mebli Wersal pod Kępnem w Wielkopolsce. Epidemia w zakładzie produkcyjnym zaczęła się od dwóch zarażonych osób, teraz według badań lokalnego sanepidu zarażonych koronawirusem jest ponad 150 osób. W potężnej fabryce produkującej meble tapicerowane pracuje na stałe blisko 900 osób.

Według doniesień lokalnych mediów epidemia koronawirusa wśród pracowników fabryki mebli Wersal w miejscowości Jankowy pod Kępnem pojawia się z początkiem maja. Według informacji portalu money.pl cytowanego przez „Super Express”, koronawirusa wykryto wówczas u dwóch osób pracujących na linii. Natychmiast znalazły się na kwarantannie, a pracownicy i bliscy zarażonych zostali oficjalnie objęci nadzorem epidemiologicznym.

150 chorych na COVID-19 w fabryce mebli w Wielkopolsce!

Niestety, około 15 maja badania wykazały, że chorych na COVID-19 jest kolejnych 9 osób. Według doniesień Gazety Wyborczej dopiero wówczas resztę pracowników poddano prewencyjnie testom na obecność koronawirusa, a chorych przybywało z każdym dniem.

Okazuje się, że 20 maja odnotowano, że 150 pracowników fabryki mebli wersal jest chorych na COVID-19. Ogromna fabryka mebli tapicerowanych zatrudnia obecnie 900 osób, więc chorych może być znacznie więcej. To okaże się w kolejnych dniach.

Na tę chwilę władze zakładu poinformowały o wstrzymaniu części produkcji. Te osoby, które uzyskały wynik negatywny wrócili do regularnej pracy, reszta czeka na rezultaty. Hale produkcyjne fabryki przeszły obowiązkową dezynfekcję.

Władze firmy zapewniają w oficjalnym komunikacie wystosowanym przez biuro prasowe, że „podjęły natychmiastowe działania i wzmocniły wewnętrzne wymagania oraz procedury, by wyeliminować ryzyko rozpowszechniania się wirusa wśród pracowników i zagwarantować bezpieczne warunki pracy na każdym stanowisku”.

źródło: YouTube Fabryka Mebli Wersal

Przypomnij sobie o… NAWET 10 TYSIĘCY ZŁOTYCH KARY ZA NIEPRZESTRZEGANIE JEDNEGO Z PRZEPISÓW. MOŻNA SŁONO ZAPŁACIĆ ZA SWOJE ROZTARGNIENIE

Jak informował portal Życie: JAK WYGLĄDA MIASTECZKO WYBUDOWANE PRZEZ OJCA TADEUSZA RYDZYKA? JEDEN Z DUCHOWNYCH OPUBLIKOWAŁ ZDJĘCIA

Portal Życie pisał również o… KIEDY I NA JAKICH ZASADACH BĘDĄ SIĘ ODBYWAĆ PIERWSZE KOMUNIE ŚWIĘTE W 2020 ROKU? PODANO KONKRETNE DATY