Pandemia koronawirusa wciąż pozostaje tematem numer jeden na całym świecie. Wszystko dlatego, że pandemia zatacza coraz szersze kręgi w większości państw.

Fakt, że zarażeń wciąż jest coraz więcej, a ponadto nic nie wskazuje na to, by koronawirus miał niebawem odejść w zapomnienie, jest niepokojący. Co więcej, już niedługo nastąpi odmrożenie gospodarki i otwarcie granic w większości krajów, a to może spowodować nagły wzrost zachorowań.

Padł niepokojący rekord dotyczący pandemii koronawirusa

W Polsce bardzo szybko wprowadzono wiele obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa, m.in. zamknięto szkoły i uczelnie, wprowadzono narodową kwarantannę, a od 16 kwietnia wprowadzono także obowiązek zasłaniania nosa i ust w przestrzeni publicznej.

Koronawirus. Źródło: Se.pl
Koronawirus. Źródło: Se.pl
Koronawirus. Źródło: Se.pl

Sprawiło to, że Polacy nie chorowali tak masowo, jak miało to miejsce np. we Włoszech czy Francji, jednak jest także druga strona medalu – ze względu na tak szybko wprowadzone obostrzenia wiele osób stopniowo zaczyna lekceważyć zagrożenie, jakie niesie za sobą wszechobecna pandemia.

Obecnie niektórzy nic sobie nie robią z ryzyka zarażenia i lekceważą panujące zasady oraz obostrzenia. Tymczasem ryzyko wciąż jest bardzo duże, ba – mówi się, że Polska wciąż nie osiągnęła szczytu zachorowań, a w innych państwach sytuacja jest coraz gorsza.

Jak zauważa wp.pl, szef WHO, Tedros Adhanom Ghebreyesus podał do wiadomości fakt, że w ciągu minionej doby zarażonych zostało aż 106 tys. osób, przy czym prawie 66% z najnowszych zarażeń miało miejsce w czterech krajach.

Koronawirus. Źródło: radio.bialystok.pl
Koronawirus. Źródło: radio.bialystok.pl
Koronawirus. Źródło: radio.bialystok.pl

Szef WHO podkreśla, że w tym przypadku warto brać przykład z Korei Południowej.

„Szybko wdrożono kompleksową strategię znajdowania, izolowania, testowania i opieki nad każdym przypadkiem oraz śledzenia każdego kontaktu. Najpierw ograniczono wybuch pierwszej fali, a potem skutecznie powstrzymuje się nowe przypadki” – mówił.

Martwi go jednak dynamiczny rozwój pandemii w krajach o niskim oraz średnim dochodzie, deklaruje także, że mogą one liczyć na pomoc WHO.

Przypomnij sobie o… RODZINA LEWANDOWSKICH PONOWNIE SIĘ POWIĘKSZY. MAŁA KLARA JUŻ NIE MOŻE SIĘ DOCZEKAĆ

Jak informował portal Życie: KSIĄŻĘ HARRY TRAFIŁ DO SZPITALA. NIEPOKOJĄCE INFORMACJE OBIEGŁY MEDIA. CO SIĘ STAŁO

Portal Życie pisał również o… CZY POWRÓT UCZNIÓW DO SZKOŁY TO DOBRA DECYZJA? GŁOS NA TEN TEMAT ZABRAŁ EKSPERT, PROFESOR KRZYSZTOF SIMON. JEST PRZEKONANY O SŁUSZNOŚCI SWOICH SŁÓW