To, że obostrzenia są powoli znoszone, nie oznacza, że koronawirus w Polsce został zwalczony – wręcz przeciwnie, zachorowań jest coraz więcej, jednak dalsze niemal całkowite zamrożenie gospodarki poskutkowałoby jeszcze większym, być może wieloletnim kryzysem, stąd konieczność wprowadzenia innych zasad.

Polacy zaczynają się jednak zachowywać tak, jakby wirus z Wuhan odszedł już w niepamięć. Najwięcej zachorowań odnotowuje się w woj. śląskim, wśród pracujących w kopalniach górników. Aktualnie liczba zachorowań w województwie śląskim osiągnęła trzycyfrową liczbę.

Sytuacja na śląsku jest dynamiczna i trudna. Aktualnie pracuje tam specjalny sztab, którego zadaniem jest rozwiązanie tej niepokojącej sytuacji.

Jak się okazuje na śląsku pojawiło się kolejne duże ognisko zachorowań. Jak podają źródła, powstało w jednej z fabryk.

Kolejne ofiary koronawirusa w Polsce
Kolejne ofiary koronawirusa w Polsce
Kolejne ofiary koronawirusa w Polsce

Kolejne ognisko zachorowań na śląsku

Nowe ognisko zachorowań pojawiło się w powiecie kępińskim. Wykryto je w jednej z fabryk zajmującej się produkcją mebli.

Jak się okazuje wszystko rozpoczęło się od jednego z pracowników, u którego wykryto koronawirusa. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez “Wprost” to właśnie on zaraził pozostałych pracowników fabryki.

- Cały czas jesteśmy w kontakcie z władzami samorządowymi powiatu i służbami sanitarnymi. Codziennie mamy wideokonferencje, podczas których rozmawiamy o sytuacji i o tym, jak zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa. Kluczowe są badania. Próbki pobraliśmy od kilkuset osób. Wiele wyników jest negatywnych, czekamy na pozostałe - powiedział Esce Łukasz Mikołajczyk.

Hale pracownicze zostały już zdezynfekowane.Ci, u których test pokazał negatywny wynik, moga już wrócić do pracy w bezpiecznych warunkach.

Górnicy. screen: se.pl
Górnicy. screen: se.pl
Górnicy. screen: se.pl

Przypomnij sobie o… SZYKUJE SIĘ PRAWDZIWA PRZEMIANA W ŻYCIU PRYWATNYM JAROSŁAWA BIENIUKA! CHODZĄ SŁUCHY, ŻE ZAMIERZA SIĘ OŻENIĆ

Jak informował portal Życie: MAŁGORZATA ROZENEK-MAJDAN POCHWALIŁA SIĘ POKOIKIEM DLA DZIECKA. FANI KRYTYKUJĄ GUST GWIAZDY. „WYGLĄDA PRZESADNIE STERYLNIE”

Portal Życie pisał również o… AGATA MŁYNARSKA OSTRO O PRZYSZŁOŚCI KUBY WOJEWÓDZKIEGO. „CHOĆBY KUBA WOJEWÓDZKI Z GACI WYSKOCZYŁ, TO PO PROSTU JUŻ TEGO NIE BĘDZIE”