Na najnowszej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki zaznaczył, że już od poniedziałku 18 maja, wdrożony zostanie trzeci etap znoszenia obostrzeń. Co to oznacza?

Będzie można skorzystać z usług fryzjera czy kosmetyczki – już od 18 maja, z wymogiem stosowania środków ochrony osobistej, np. maseczek, gogli albo przyłbic.

18 maja otwarte zostaną także usługi gastronomiczne – przy zachowaniu limitu 1 osoby na 4 m2, z obowiązkiem dezynfekcji stolika po każdym kliencie, stolikami znajdującymi się co najmniej 2 m od siebie, pilnowaniu odległości między gośćmi oraz stosowaniem środków ochrony osobistej przez obsługę. Goście mogą zdjąć z twarzy maseczki po zajęciu miejsca przy stoliku.

18 maja uruchomione będą także szkoły policealne, placówki z działalnością opiekuńczo-edukacyjną. Od 25 maja wznowione zostaną zajęcia opiekuńczo-wychowawcze dla uczniów klas 1-3 oraz konsultacje dla maturzystów i ósmoklasistów, zaś od 1 czerwca – konsultacje dla innych uczniów.

Mateusz Morawiecki. Źródło: fakt.pl
Mateusz Morawiecki. Źródło: fakt.pl
Mateusz Morawiecki. Źródło: fakt.pl

Co z placówkami dziennego pobytu?

Jak zaapelował Paweł Wdówik, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej:

- Umożliwiamy otwarcie placówek, a nie nakazujemy.

Paweł Wdówik w rozmowie z Polską Agencją Prasową podkreślił, że Polska małymi krokami zaczyna wracać już do normalności. Jak stwierdził kroki poczynione przez rząd dają Polakom więcej możliwości, nie skłaniając przy tym nikogo do konkretnych poczynań.

- "Powoli wracamy do nowej normalności w dobie epidemii koronawirusa" – powiedział.

Już od 25 maja swoją działalność mogą, ale nie musza - rozpoczną placówki wsparcia codziennego, dzienne domy i kluby seniora, domy pomocy, środowiskowe domy samopomocy i warsztatów terapii zajęciowej.

"Tak jak w przypadku otwarcia instytucji opieki nad najmłodszymi dziećmi - umożliwiamy otwarcie placówek, a nie nakazujemy. Różne placówki mogą potrzebować mniej lub więcej czasu na przygotowanie się do wznowienia działalności i spełnienia wszystkich rekomendacji" - zaznaczył na łamach PAP Wdówik.

Przypomnij sobie o… SZYKUJE SIĘ PRAWDZIWA PRZEMIANA W ŻYCIU PRYWATNYM JAROSŁAWA BIENIUKA! CHODZĄ SŁUCHY, ŻE ZAMIERZA SIĘ OŻENIĆ

Portal Życie pisał również o… AGATA MŁYNARSKA OSTRO O PRZYSZŁOŚCI KUBY WOJEWÓDZKIEGO. „CHOĆBY KUBA WOJEWÓDZKI Z GACI WYSKOCZYŁ, TO PO PROSTU JUŻ TEGO NIE BĘDZIE”