W ciągu ostatnich dni masowe zwolnienia z kultowej radiowej Trójki są na tapecie niemal wszystkich polskich mediów. W miniony piątek po 35 latach pracy ze stacji oficjalnie odszedł Marek Niedźwiecki - żywa legenda polskiego dziennikarstwa muzycznego, a wraz za nim z rozgłośni postanowili odejść Marcin Kydryński i uwielbiany przez miliony Polaków Hirek Wrona.

Ten ostatni dość jasno i wyraźnie tłumaczy przyczyny swojego odejścia. To może zaskoczyć naprawdę wiele osób!

Hirek Wrona odszedł oficjalnie z radiowej Trójki. Powody jego odejścia są sensacyjne!

Ta kolejna fala odejść z radiowej Trójki w ostatnich miesiącach. Ostatnio głośno było o wyrzuceniu przez prezes Polskiego Radia Anny Gacek, uwielbianej przez słuchaczy przedstawiającej głównie alternatywną muzykę i sztukę rozgłośni dziennikarki muzycznej.

W ślad za nim zaledwie 3 dni później poszedł Wojciech Mann, który współtworzył stację, która powstała w 1962 roku! Oboje powiedzieli wprost, że nie zamierzają poddawać się woli władz radia i prowadzić swoich programów według widzimisię dyrekcji.

Teraz z Trójki odważył się odejść również Hirek Wrona, która w mediach społecznościowych powiedział wprost o przyczynach swojej ofiocjalnej rezygnacji z pracy w kultowej od dekad rozgłośni:

- Dziś postanowiłem pożegnać się z Trójką. Napisałem w tej sprawie do Dyrektora Programu III. Być może spotkamy się jeszcze we wtorek i w środę. Taki był plan. Jednak nie mam tej pewności. Bardzo wszystkim Trójkowiczom dziękuję za wsparcie, za wiedzę, za naukę zawodu i za wszystkie dobre fluidy - napisał na Facebooku i Instagramie Hirek Wrona.

Podziękował również swoim zawodowym mentorom: Janowi Chojnackiemu, Wojciechowi Mannowi i Grzegorzowi Wasowskiemu, a także słuchaczom za możliwość rozwoju.

Jest to jedyny komentarz Hirka Wrony w tej głośnej sprawie. Wraz z nim odszedł Marcin Kydryński, na fali zwolnienia z Trójki Marka Niedźwieckiego - legendy polskiego dziennikarstwa muzycznego.

Fala krytyki po wykasowaniu ostatniej listy przebojów w piątek

Oficjalnie wygrał ją Kazik Staszewski z nowym utworem “Twój ból jest lepszy niz mój”, w którym otwarcie krytykuje Jarosława Kaczyńskiego i partię rządzącą. Według władz Polskiego Radia głosowanie przebiegło nieregulaminowo, a nawet zarzucano wprost Niedźwieckiemu, że samodzielnie manipulował przy ustalaniu kolejności utworów i “wepchnięciu” lidera KUltu na pierwsze miejsce rozdania.

Na Trójkę po raz kolejny wylała się fala krytyki, a kolejni dziennikarze składają wypowiedzenia, nie chcąc firmować swoim nazwiskiem takiej polityki stacji.

Dziś postanowiłem pożegnać się z Trójką. Napisałem w tej sprawie do Dyrektora Programu III. Być może spotkamy się...

Gepostet von Hirek Wrona am Sonntag, 17. Mai 2020

Przypomnij sobie o… WALORYZACJA UCIESZY WIELU SENIORÓW. MOŻNA ZYSKAĆ TYSIĄCE ZŁOTYCH. JAKIE WARUNKI TRZEBA SPEŁNIĆ, ABY OTRZYMAĆ PIENIĄDZE

Jak informował portal Życie: NAJSTARSZA POLKA, KTÓRA WYGRAŁA Z KORONAWIRUSEM. MA 103 LATA. JAK JEJ SIĘ TO UDAŁO

Portal Życie pisał również o… KARDYNAŁ STANISŁAW DZIWISZ ZDRADZIŁ ZASKAKUJĄCE FAKTY Z ŻYCIA JANA PAWŁA II. TEGO NIKT SIĘ NIE SPODZIEWAŁ