Ciąg dalszy burzy w radiowej Trójce. Zaczęło się od utworu Kazika Staszewskiego „Twój ból jest lepszy niż mój”, który zajął pierwsze miejsce w ostatnim notowaniu Listy Przebojów Trójki (15 maja).

Wokalista Kultu jest krytyką zachowania Jarosława Kaczyńskiego. Dotyczy jego wizyty na cmentarzu w dziesiątą rocznicę katastrofy smoleńskiej, która przypadała na 10 kwietnia.

W tym czasie wiele cmentarzy było zamkniętych, a Polacy nie mogli odwiedzić grobów swoich najbliższych. Jednym z wyjątków był Jarosław Kaczyński, który wybrał się limuzyną na cmentarz, na którym spoczywa jego brat.

Marek Niedźwiecki. Źródło: onet.pl
Marek Niedźwiecki. Źródło: onet.pl
Marek Niedźwiecki. Źródło: onet.pl

Marek Niedźwiecki oszukał słuchaczy?

Władze Programu Trzeciego Polskiego Radia pospiesznie unieważniły całe wydanie plebiscytu, zauważając, że „do głosowania wprowadzono piosenkę spoza listy. Nadto dokonano manipulacji przy liczeniu głosów oddawanych na poszczególne piosenki, co zafałszowało wynik końcowy”.

Szybko usunięto informację na temat zwycięzcy ostatniego głosowania i wyłączono stronę Listy Przebojów Trójki, co zbulwersowało słuchaczy.

Oświadczenie Trójki odbiło się szerokim echem w mediach. Marek Niedźwiecki, prowadzący Listy Przebojów Trójki, również wydał własny komunikat, w którym podkreślił, że w związku z zaistniałą sytuacją po 35 latach odchodzi z Polskiego Radia.

Zaraz po nim komunikat wydał również Hirek Wrona, który także postanowił zrezygnować ze współpracy z rozgłośnią.

Tomasz Kowalczewski, redaktor naczelny radiowej Trójki, 17 maja ogłosił, że głosowanie zostało zmanipulowane przez Marka Niedźwieckiego.

„Wiemy już na pewno, że dokonano ręcznej manipulacji polegającej na zmianie kolejności piosenek, na które głosowali słuchacze Trójki. Nasi radiowi informatycy przeanalizowali logowania osoby odpowiedzialnej za kolejność piosenek w elektronicznej wersji listy. Według głosów słuchaczy Kazik powinien być na miejscu czwartym” – brzmi informacja podana przez dyrektora Trójki.

„Zespół Listy Przebojów Trójki poblokował głosy słuchaczy oddane na innych wykonawców, które zostały uznane przez nich za nieuczciwe lub manipulacyjne. Wpłynęło to na pozycję utworów z wyższego miejsca, które znalazły się niżej torując drogę na wyższą pozycję piosence Kazika. Po tym zabiegu piosenka artysty znalazła się na drugim miejscu.”

W sieci znalazł się także komentarz rzekomego byłego muzyka pod pseudonimem „Tomaldo Banjo”, w którym napisano, że Marek Niedźwiecki oszukiwał – według informatora „brał w latach 90-tych 20 tys. zł za 3. miejsce na liście przebojów Trójki. (...) I to możemy udowodnić”. Twierdzi on również, że o tym fakcie wiedzieli wszyscy polscy muzycy, a prowadzący Listy Przebojów Trójki kontynuował proceder przez lata.

Przypomnij sobie o… WALORYZACJA UCIESZY WIELU SENIORÓW. MOŻNA ZYSKAĆ TYSIĄCE ZŁOTYCH. JAKIE WARUNKI TRZEBA SPEŁNIĆ, ABY OTRZYMAĆ PIENIĄDZE

Jak informował portal Życie: NAJSTARSZA POLKA, KTÓRA WYGRAŁA Z KORONAWIRUSEM. MA 103 LATA. JAK JEJ SIĘ TO UDAŁO

Portal Życie pisał również o… KARDYNAŁ STANISŁAW DZIWISZ ZDRADZIŁ ZASKAKUJĄCE FAKTY Z ŻYCIA JANA PAWŁA II. TEGO NIKT SIĘ NIE SPODZIEWAŁ