Księże podjął bardzo ryzykowną decyzję. Duchowny postanowił nie przykładać komunii świętej mimo panującej pandemii koronawirusa. Więcej, duchowny nie skonsultował swojej decyzji z rodzicami dzieci.

Ksiądz łódzkiego kościoła pw. Matki Bożej Jasnogórskiej zszokował rodziców dzieci z tamtejszej parafii. Wszyscy ci, którzy myśleli, że komunie święte odbędą się jesienią, mocno się zdziwili. Ksiądz poinformował ich o tym, że wydarzenie będzie miało miejsce już za tydzień. Swojej decyzji proboszcz nie skonsultował z nikim.

Kościół, źródło: wtv.pl
Kościół, źródło: wtv.pl
Kościół, źródło: wtv.pl

Ksiądz postanowił przeprowadzić uroczystości komunijne. Nie zapytał o zdanie rodziców

- Byliśmy w absolutnym szoku! Nie jesteśmy na to przygotowani. Jest epidemia. To nie jest czas na grupowe komunie! W klasie mojej córki jest niemal 30 osób – opowiedziała jedna z matek dziennikarzowi Gazety Wyborczej.

Informacje dotyczące komunii została przekazana rodzicom za sprawą librusa. Znalazły się w nim także szczegółowe instrukcje i dotyczące tego, jak wyglądał będzie ten dzień.

– Do komunii dziecko ma podejść z dłońmi złożonymi w łódeczkę. Na lewej dłoni ksiądz położy hostię, prawą dziecko ma – tak by kapłan widział – włożyć ją do buzi – opisuje Wyborcza.

Jak twierdza rodzice, ksiądz kierował się w swojej decyzji kwestiami finansowymi.

– Bo tu chodzi o pieniądze (…) Już zebranie na temat komunii ksiądz zaczął od tekstu, że poczynił dużą inwestycję i brakuje funduszy. Ludzi chodzi na msze niewielu, więc wymyślono komunie. O dzieciach nikt nie myślał – mówi pani Katarzyna w rozmowie z Gazetą Wyborczą.

Komunia święta. screen: deon.pl
Komunia święta. screen: deon.pl
Komunia święta. screen: deon.pl

Przypomnij sobie o… SPOSÓB NA PIĘKNE WŁOSY, KTÓRY NIE MA SOBIE RÓWNYCH. NATYCHMIASTOWY EFEKT WIDOCZNY GOŁYM OKIEM, KONIEC Z WYPADANIEM WŁOSÓW

Jak informował portal Życie: SPECJALIŚCI BYLI ZDUMIENI, GDY ODKRYLI, JAKIE WŁAŚCIWOŚCI MAJĄ BANANY. JEDZENIE JEDNEGO OWOCU DZIENNIE PRZYNIESIE NIESAMOWITE KORZYŚCI

Portal Życie pisał również o… CZYŻBY NASTĄPIŁ PRZEŁOM W SPRAWIE KACPERKA? MAJA RUTKOWSKI ODEBRAŁA PILNY TELEFON, PODAŁA JEGO TREŚĆ DO WIADOMOŚCI OPINII PUBLICZNEJ