Od 16 kwietnia w Polsce każdy z nas ma obowiązek zasłaniania ust oraz nosa podczas wyjścia z domu. Do tego celu najlepiej użyć maseczki, choć dozwolone jest także stosowanie np. chust czy szalików.

Zasłanianie twarzy powinno być jednak nie tylko obowiązkiem nałożonym przez władzę, lecz także przejawem naszej odpowiedzialności społecznej. Dobry przykład starają się dawać gwiazdy polskiego kina i estrady, celebryci, a nawet żona prezydenta, Agata Duda.

Ministerstwo Zdrowia ujawnia, że maseczka, która ma za zadanie przede wszystkim chronić osoby z naszego otoczenia w przypadku, gdybyśmy byli zarażeni bezobjawowo, jest najbezpieczniejszym wyborem.

Maseczki ochronne. Źródło: wp.pl
Maseczki ochronne. Źródło: wp.pl
Maseczki ochronne. Źródło: wp.pl

Polacy coraz bardziej narzekają na ten obowiązek, głównie ze względu na fakt, że maseczka uniemożliwia jedzenie oraz picie poza domem, czasem bywa niewygodna i ogranicza dostęp do świeżego powietrza. Dla tych, którzy mają już dość noszenia maseczek, mamy dobre informacje – już niedługo przepisy mogą się nieco zmienić.

Maseczki przestaną być obowiązkowe?

Obecnie co niektórzy nie muszą nosić maseczek. Obowiązek, który dotyczy większości Polaków, nie obowiązuje tych, którzy mają problemy z oddychaniem, oraz małych dzieci.

Przepisy mają się jednak zmienić. Według informacji, jakie wyciekły do mediów, już niebawem ten obowiązek nie będzie dotyczył ludzi w aż 12 przypadków.

Maseczki ochronne. Źródło: wiadomosci.radiozet.pl
Maseczki ochronne. Źródło: wiadomosci.radiozet.pl
Maseczki ochronne. Źródło: wiadomosci.radiozet.pl

Przykłady są różne – m.in. kierowcy autobusów i motorniczy zabezpieczeni odpowiednią osłoną, osoby jeżdżące konno. Choć można już jeździć na rowerach miejskich, wciąż istnieje obowiązek korzystania z maseczek, jednak według posłanki KO rowerzyści też powinni znaleźć się na liście wyjątków – a przynajmniej ci będący poza terenem zabudowanym.

Przypomnij sobie o… SPOSÓB NA PIĘKNE WŁOSY, KTÓRY NIE MA SOBIE RÓWNYCH. NATYCHMIASTOWY EFEKT WIDOCZNY GOŁYM OKIEM, KONIEC Z WYPADANIEM WŁOSÓW

Jak informował portal Życie: SPECJALIŚCI BYLI ZDUMIENI, GDY ODKRYLI, JAKIE WŁAŚCIWOŚCI MAJĄ BANANY. JEDZENIE JEDNEGO OWOCU DZIENNIE PRZYNIESIE NIESAMOWITE KORZYŚCI

Portal Życie pisał również o… CZYŻBY NASTĄPIŁ PRZEŁOM W SPRAWIE KACPERKA? MAJA RUTKOWSKI ODEBRAŁA PILNY TELEFON, PODAŁA JEGO TREŚĆ DO WIADOMOŚCI OPINII PUBLICZNEJ