Kolejna głośna afera wokół Biedronki. Tym razem może skończyć się źle również dla pracowników popularnej sieci sklepów. Co takiego się wydarzyło?

Jak podają media, zadecydowano już, że niebawem rozpocznie się dochodzenie w sprawie sieci sklepów Biedronka. Jest to wynikiem poważnego problemu, który zauważono po majówce.

Co więcej, przez ostatnie wydarzenia sieć sklepów mogła nabawić się ogromnych strat, a kary mogą dotknąć również jej pracowników.

Biedronka. Źródło: fakt.pl
Biedronka. Źródło: fakt.pl
Biedronka. Źródło: fakt.pl

Poważne dochodzenie w Biedronce

Dochodzenie ma charakter wewnętrzny i zostało wszczęte przez zarząd. Wszystko przez promocję, która zaplanowana była na ostatni weekend kwietnia.

Według władz firmy zachowanie pracowników niektórych sklepów sprawiło, że firma mogła stracić miliony. Właśnie dlatego zarząd poinformował, że jest duża szansa na to, że pojedynczy pracownicy będą musieli ponieść ogromne konsekwencje.

O co chodzi? Mowa o „Białej nocy” – promocji, która sprawiła, że tysiące osób tłumnie ruszyły do Biedronek. Wszystko dlatego, że przy zakupie minimum 20 produktów można było otrzymać 3 z nich za darmo.

Brzmi jak znakomita okazja – i tak właśnie było. Z tym, że pracownicy niektórych sklepów popełnili ogromne błędy, które naraziły całą firmę na ogromne straty. Wszystko przez to, że poszczególne osoby źle obliczały rabaty – klienci otrzymywali za darmo najdroższe produkty zamiast najtańszych.

Biedronka. Źródło: biznes.wprost.pl
Biedronka. Źródło: biznes.wprost.pl
Biedronka. Źródło: biznes.wprost.pl

Co więcej, podobno niektórzy pracownicy sklepów sami skorzystali z okazji, kupując dla siebie telewizory i inne drogie elementy wyposażenia za bezcen.

Biedronka rozważała już prośby do konsumentów o zwrot zakupów w zamian za bony, jednak ze względu na straty wizerunkowe odrzucono tę ewentualność. Według mediów jeśli uda się znaleźć wśród pracowników osoby, które także kupowały sprzęty w ramach błędów cenowych, mogą oni otrzymać zwolnienia dyscyplinarne. Będzie to sprawdzane przez odtwarzanie nagrań z monitoringu.

Przypomnij sobie o… ZDJĘCIE WYRAŻA WIĘCEJ NIŻ TYSIĄC SŁÓW. AGATA MŁYNARSKA NIE UKRYJE PRZED FANAMI TEGO, CO MYŚLI O SWOJEJ TEŚCIOWEJ

Jak informował portal Życie: CZYŻBY NASTĄPIŁ PRZEŁOM W SPRAWIE KACPERKA? MAJA RUTKOWSKI ODEBRAŁA PILNY TELEFON, PODAŁA JEGO TREŚĆ DO WIADOMOŚCI OPINII PUBLICZNEJ

Portal Życie pisał również o… SPECJALIŚCI BYLI ZDUMIENI, GDY ODKRYLI, JAKIE WŁAŚCIWOŚCI MAJĄ BANANY. JEDZENIE JEDNEGO OWOCU DZIENNIE PRZYNIESIE NIESAMOWITE KORZYŚCI