Niektórzy oszuści mają niecodzienne pomysły na to, jak można łatwo uzyskać dodatkowe pieniądze lub inne profity niemalże zerowym kosztem. Historie dotyczące kradzieży oraz wyłudzeń często odbijają się szerokim echem w mediach, a większość osób, które dopuszczają się tego typu oszustw, myśli, że ujdzie im to na sucho.

Podobna historia miała miejsce na jednej z polskich stacji benzynowych. Co dokładnie się wydarzyło?

Oszustwo na polskiej stacji benzynowej

Pewien mężczyzna podjechał na stację benzynową, by zatankować swój samochód. 26-letni kierowca zaraz po uzupełnieniu poziomu paliwa udał się do kasy, a tam poprosił ekspedienta o jeszcze kilka artykułów.

Banknot 200 zł. Źrodło: allegro.pl
Banknot 200 zł. Źrodło: allegro.pl
Banknot 200 zł. Źrodło: allegro.pl

Kasjerzy od dłuższego czasu rzadziej zwracają uwagę na tego typu próby wyłudzeń – wszystko dlatego, że nie zdarzają się one bardzo często. Właśnie dlatego ekspedient nie zauważył, że cokolwiek jest nie tak.

Klient korzystając z okazji wziął swoje zakupy, a następnie odjechał. Zdołał jeszcze otrzymać resztę – około 100 zł. Na tym skończyłaby się sprawa, gdyby nie to, co zauważył kasjer.

Ekspedient ze stacji benzynowej z Rudna w gminie Milanów, na Lubelszczyźnie, zauważył, że banknot jest… fałszywy. Dopiero kilka dni po zdarzeniu zorientował się, że coś jest nie tak. Banknot, choć był jedynie prezentowy, rzeczywiście na pierwszy rzut oka przypominał prawdziwy.

Jednak gdy kasjer zauważył, że banknot jest fałszywy, zgłosił się do policji w Parczewie. Funkcjonariusze od razu zajęli się sprawą, a oszusta udało się złapać jeszcze w dniu zgłoszenia.

Banknot, którym posłużył się nieuczciwy konsument. Źródło: tvp.pl
Banknot, którym posłużył się nieuczciwy konsument. Źródło: tvp.pl
Banknot, którym posłużył się nieuczciwy konsument. Źródło: tvp.pl

26-latek odpowie za zapłacenie fałszywymi pieniędzmi, a także wyłudzenie 100 zł, które stanowiły resztę. Mieszkaniec gminy Komarówka Podlaska został ujęty we własnym domu i natychmiastowo przyznał się do zarzucanego mu czynu.

Mężczyzna czeka teraz na rozstrzygnięcie sprawy. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Przypomnij sobie o… ZDJĘCIE WYRAŻA WIĘCEJ NIŻ TYSIĄC SŁÓW. AGATA MŁYNARSKA NIE UKRYJE PRZED FANAMI TEGO, CO MYŚLI O SWOJEJ TEŚCIOWEJ

Jak informował portal Życie: CZYŻBY NASTĄPIŁ PRZEŁOM W SPRAWIE KACPERKA? MAJA RUTKOWSKI ODEBRAŁA PILNY TELEFON, PODAŁA JEGO TREŚĆ DO WIADOMOŚCI OPINII PUBLICZNEJ

Portal Życie pisał również o… SPECJALIŚCI BYLI ZDUMIENI, GDY ODKRYLI, JAKIE WŁAŚCIWOŚCI MAJĄ BANANY. JEDZENIE JEDNEGO OWOCU DZIENNIE PRZYNIESIE NIESAMOWITE KORZYŚCI