Dwie osoby, które cierpiały z powodu zarażenia koronawirusem wyzdrowiały. Pacjenci opuścili szpital w Łańcucie. To małżeństwo, które przebywało w łańcuckim szpitalu ponad dwa tygodnie. Czują się dobrze.

Poradzili sobie z koronawirusem. Kolejni ozdrowieńcy opuścili szpital

Pacjentka, która opuściła szpital była pierwszą ofiarą koronawirusa na Podkarpaciu. 57 lat latka trafiła do Łańcuckiego szpitala w połowie marca. Dzień po tym, jak pani Wiesława znalazła się w szpitalu, dołączył do niej jej małżonek.

Po ponad dwutygodniowych leczeniu małżonkowie opuścili szpitala. Para podziękowała za opiekę lekarza i personelowi. Jak zapewniają pacjenci, czuję się bardzo dobrze.

Ozdrowieńcy, kto to taki?

Zgodnie z definicją ozdrowieniec nie jest osobą zdrową. Do tego terminu nie zalicza się także osób, które zostały wyleczone z choroby. Kogo zatem można określić terminem ozdrowieńca?

Terminem ozdrowieniec, który jest terminem potocznym nazywa się takie osoby, które Nie wykazują już objawów choroby zakaźnej. Po zakażeniu u ozdrowieńca, po jakimś czasie objawy zakażenia ustępują, a on wraca do zdrowia.

Pandemia koronawirusa

Koronawirus to problem, który w tej chwili jest już ogólnoświatowy. Zaczęło się od targu zwierzęcego w Wuhan.

Nie wiadomo, jak dokładnie choroba przeniosła się na ludzi, jednak na początku wykryto ją właśnie w Chinach. Następnie bardzo szybko zaczęła przenosić się w inne rejony świata.

Obecnie, mimo obostrzeń, które nakładają kolejne państwa, choroba roznosi się w mgnieniu oka. Nie oszczędza nikogo – zarażone mogą zostać osoby młode oraz starsze, bogate i biedne, sławne i nie.

Nie wiadomo jeszcze, jak leczyć koronawirusa – nie ma żadnego specjalnego leku, a medycy testują na chorych różne metody i wymieniają się spostrzeżeniami. Część zarażonych zdrowieje, jednak część umiera w szpitalach lub domach.

Choć umieralność nie jest wysoka, najbardziej narażone pozostają osoby starsze – to one znajdują się w grupie podwyższonego ryzyka i najciężej przechodzą chorobę (u młodych często nie odnotowuje się żadnych objawów lub są one znikome). 

Przypomnij sobie o… NIESAMOWITY SPOSÓB NA SKLEJENIE PĘKNIĘTEGO TALERZA. WYSTARCZY JEDEN SKŁADNIK OBECNY W KAŻDEJ LODÓWCE