Coraz więcej uczniów uczęszcza do szkół niepublicznych – obecnie jest to około 9% z 5 mln ogółu młodzieży w trakcie nauki. Powody są różne – jednym z głównych jest wyższy poziom nauczania.

Dodatkową zachętą dla rodziców jest również brak polityki oraz… religii.

Okazuje się, że ten ostatni aspekt jest ważny dla wielu rodziców oraz ich dzieci. Wszystko dlatego, że na lekcjach religii dochodzi do wielu sytuacji, które bardzo nie podobają się nie tylko młodzieży, ale także opiekunom.

Dlaczego rodzice wypisują uczniów z lekcji religii?

Mama ucznia szkoły podstawowej z Goleniowa zaznacza, że katecheta na lekcjach nazywa dzieci baranami oraz diabłami. Na zgłoszenia dyrekcja szkoły nie odpowiada, proboszcz nie widzi w tym nic złego.

Dodatkowo katecheta każe dzieciom modlić się przed i po posiłku, a także krytykuje rodziców, którzy żyją bez ślubu kościelnego.

W wielu szkołach pojawia się także temat homoseksualizmu. Jak wiadomo, jest to po prostu orientacja seksualna, homoseksualizm nie jest chorobą psychiczną ani żadnym zaburzeniem.

Niektórzy katecheci wpajają młodzieży, że geje i lesbijki są chorzy.

Część szkół chciała zorganizować bal z okazji Halloween, jednak w jednej z placówek odwołano go, gdyż katecheta uznał, że każdy, kto będzie uczestniczył w tym wydarzeniu, jest diabłem.

Rodzice zorganizowali spotkanie z katechetą, ten jednak stwierdził, że zebranie jest niepotrzebne, a rodzice mogą porozmawiać z nim indywidualnie w pokoju nauczycielskim.

Mama jednego z uczniów zaznacza, że dyrekcja szkoły pozostaje bezradna – katecheci są wyznaczani przez kurię i to do niej trzeba kierować pismo. Wielu rodziców, także wierzących, wypisało swoje dzieci z religii.

Istnieją już diecezje, w których nawet co czwarty uczeń nie chodzi na religię. Taki wynik osiągnęły diecezja łódzka, sosnowiecka, warmińska oraz warszawska.

Przypomnij sobie o… NIEDŁUGO DO 10 MILIONÓW POLAKÓW TRAFI WAŻNY LIST. PRZEOCZENIE GO MOŻE SPORO KOSZTOWAĆ

Jak informował portal Życie: POJAWIŁO SIĘ OFICJALNE OŚWIADCZENIE ZUS DOTYCZĄCE TRZYNASTYCH EMERYTUR. ZAPADŁA OSTATECZNA DECYZJA

Portal Życie pisał również o… DOBRE WIEŚCI DLA SENIORÓW. DLA TYCH, CO SPEŁNIĄ WARUNKI PRZEWIDZIANO NAWET 2500 ZŁOTYCH