Początek roku jest okresem, w którym księża odwiedzają domy po kolędzie i zbierają datki od wiernych.

Ksiądz zebrał dużą sumę po kolędzie

Pewien proboszcz parafii w Chobienicach podał do wiadomości, że w tym roku zebrał największą dotąd sumę od swoich wiernych. Obiecał im w zamian koncert popularnego zespołu Pectus.

Duchowny uważa, że dobrze zna przyczynę takiej hojności swoich parafian.

- Ludzie są zadowoleni pod względem finansów osobistych i w pracy. Działa program 500 plus i rodzi się u nas więcej dzieci niż w poprzednich latach.

- Kwota jest rekordowa, bo parafianie są u nas wyjątkowo zmobilizowani do dzielenia się – tak tłumaczy ksiądz Sławomir Ratajczak pobicie rekordu datków.

Ile zebrał ksiądz? Jak podaje na stronie internetowej parafii, w miejscowości Nowa Wieś Zbąska parafianie ofiarowali mu 37,4 tys. zł.

Duchowny opowiedział o tym, co zrobi z tymi pieniędzmi – jak tłumaczy, zostaną one wykorzystane na modernizację dwóch kościołów należących do parafii.

Ksiądz Ratajczak zadeklarował także, że do zebranej sumy dołoży jeszcze 15 tys. zł z własnej kieszeni.

Parafia w Chobienicach to dość mały rejon, liczący około 500 domów. Według wyliczeń w miejscowości Nowa Wieś Zbąska średnia wysokość ofiary od jednej rodziny to aż 120 zł.

Ksiądz wyjaśnia, że jego parafianie są świadomi, na co przeznaczone będą ich pieniądze. Dodaje także, że w kolędzie najważniejsze są rozmowy, spotkanie, nie zaś pieniądze.

Duchowny zdecydował się na nietypową formę podziękowania wiernym. W styczniu tego roku na terenie parafii, w 1300-osobowej wsi, zorganizował koncert zespołu Golec uOrkiestra.

Zaproponował swoim parafianom, że w kolejnym roku na koncert kolęd w zamian za ich hojność zaprosi zespół Pectus.

Przypomnij sobie o… WAŻNE INFORMACJE DOTYCZĄCE PODATKU OD POSIADANIA PSA. POWINNA GO ZAPŁACIĆ PRAWIE POŁOWA POLAKÓW

Jak informował portal Życie: ZUS KONTROLUJE OSOBY NA ZWOLNIENIACH LEKARSKICH. POLACY KRĘCĄ, JAK MOGĄ. NA L4 ROBIĄ ZAKUPY, RĄBIĄ DREWNO NA OPAŁ I OKLEJAJĄ SAMOCHODY

Portal Życie pisał również o… BĘDĄ REKOMPENSATY ZA PRĄD. CO TRZEBA ZROBIĆ, BY JE OTRZYMAĆ