Jak poinformował wiceminister Jacek Sasin projekt ma trafić do zespołu zajmującego się programowaniem prac rządu już we wtorek. Jacek Sasin podał także termin, kiedy można spodziewać się ze strony państwa dopłat za prąd.

Jacek Sasin był gościem programu RMF FM, w którym to przyznał, że projekt zakladajacy rekompensatę podwyżek w wysokosci 12-stu procent jest już gotowy.

Intencja jest taka, by rzeczywiście 100 procent nadpłaty w stosunku do zeszłego roku zrekompensować – powiedział wiceminister.

Kiedy rząd przewiduje dopłaty?

Jak dodał Jacek Sasin, przewidywany termin, w którym rekompensaty zostaną wypłacane to przyszły rok. Jak się okazuje, aby ją otrzymać należy złożyć wniosek. Pozytywne rozpatrzenie wniosku będzie skutkowało odjęciem wysokości rekompensaty od pierwszego rachunku, jaki otrzymamy w przyszłym roku.

- Koncepcja jest taka, że będzie to odliczane od pierwszego rachunku w 2021 roku – wyjaśniał w rozmowie wicepremier.

Kogo obejmą rekompensaty?

Rekompensatą objęte zostaną nie tylko państwowe spółki takie jak PGE, TAURON, ENERGA czy ENEA, ale także spółki prywatne.

Jak zaznaczył Jacek Sasin, rekompensata należała się będzie osobie, która mieści się w pierwszym progu podatkowym. Będzie ona przysługiwała tym Polakom, których miesięczne zarobki osiągną 7 tysięcy brutto, czyli około 5 tysięcy netto.

- Oczywiście chodzi o osobę, na którą rachunek jest wystawiany – powiedział.

Przypomnij sobie PRAWIE POŁOWA POLAKÓW MUSI ZAPŁACIĆ TEN PODATEK. TERMIN MIJA JUŻ NIEDŁUGO. KTO I KIEDY BĘDZIE MUSIAŁ SZYKOWAĆ SIĘ NA WYDATKI

Zycie pisał również o WNUCZKA ZENONA MARTYNIUKA NIE LUBI PIOSENEK DZIADKA? TAKA MAŁA, A JUŻ MA SWOJE ZDANIE