Emerytura to jeden z najgorętszych tematów w Polsce. Po obietnicach rządu pojawiła się nadzieja, że świadczenia będą nieco wyższe. Przygotowano już nawet projekt ustawy, w której przewidziano dodatek w wysokości nawet 2500 złotych. Wystarczy spełnić jeden warunek.

Wkrótce emerytury będą wyższe?

Rząd Prawa i Sprawiedliwości już od pewnego czasu zapowiada wzrost emerytur. Na tę chwilę czeka wielu seniorów w Polsce. Jak się teraz okazuje, istnieje jeszcze jedna możliwość, dzięki której niektóre osoby będą mogły liczyć na dodatkowe pieniądze z budżetu państwa.

Emeryci, którzy spełnią jeden warunek otrzymają dodatkowo nawet 2500 złotych. Tak zakłada najnowszy projekt ustawy stworzony przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Pomysł zrodził się po strajkach służb mundurowych, które ostatecznie zakończyły się porozumieniem polityków ze związkowcami.

Obecnie każdemu funkcjonariuszowi przysługuje wcześniejsza emerytura. Mogą skorzystać z nich po 25 latach pracy. Z tego powodu co roku kilka tysięcy policjantów porzuca swoją posadę i zatrudnia się w prywatnych firmach, dzięki czemu mogą dorobić się dodatkowych pieniędzy. Aby ograniczyć to zjawisko właśnie wprowadzono nową ustawę.

Dodatkowe pieniądze nawet do 2500 złotych

Według projektu ustawy, każdy funkcjonariusz, który mimo możliwości odejścia na emeryturę wciąż będzie pełnił służbe otrzyma dodatkowe pieniądze doliczone do pensji. Wysokość tego świadczenie motywującego będzie zależeć od stażu pracy.

Jak się okazuje, otrzymać można od 1500 do 2500 złotych na miesiąc. Najwyższa kwota przysługiwać będzie funkcjonariuszom, którzy przepracują w policji powyżej 28 lat i 6 miesięcy. Aby skorzystać z tego dodatku trzeba ubiegać się o niego u przełożonego.

Wypłaty mogą zostać wstrzymane w przypadku kiedy funkcjonariusz zostanie skazany prawomocnym wyrokiem sądu za popełnienie przedstępstwa lub niewywiązanie się z zadań służbowych. Obecnie średnia emerytura służb mundorowych wynosi 3,5 tysiąca złotych brutto.

Polecamy także: NIE WSZYSCY MOGĄ LICZYĆ NA WYPŁATĘ TRZYNASTEK. MOWA O NAWET 200 TYSIĘCY OSOBACH. KOMU NIE BĘDZIE PRZYSŁUGIWAĆ ŚWIADCZENIE

Może zainteresuje Cię to: POLACY NIE DOWIERZAJĄ. CZY OBNIŻENIE WIEKU EMERYTALNEGO W KOŃCU STANIE SIĘ FAKTEM

Na portalu "Życie" pisaliśmy o: POJAWIŁO SIĘ OFICJALNE OŚWIADCZENIE ZUS DOTYCZĄCE TRZYNASTYCH EMERYTUR. ZAPADŁA OSTATECZNA DECYZJA