Wypłaty trzynastej emerytury dla Polaków planowane są już od kwietnia w sześciu transzach. Będzie ona wpływać na konta seniorów wraz z kwietniową emeryturą.

Jak się okazuje, nie każdy będzie mógł liczyć na dodatkowe pieniądze. Z danych wynika, że świadczenia nie otrzyma 200 tysięcy osób. Kto nie otrzyma pieniędzy?

200 tysięcy Polaków nie ma co liczyć na trzynastą emeryturę

Po raz kolejny w uchwalonej ustawie zawartko drobny kruczek prawny, który powoduje, że niektórzy seniorzy nie otrzymają trzynastej emerytury.

Prace nad tym przepisem dobiegają już powoli końca. Nowy projekt pojawił się już w Sejmie, gdzie odbędzie się prawdopodobnie ostatnie głosowanie. Po nim 9,8 miliona osób w Polsce otrzyma świadczenie.

Niestety najnowsze informacje nie spodobają się niektórym seniorom. 200 tysięcy z nich nie otrzyma dodatkowych pieniędzy. Pewien zapis sprawia, że wypłaty nie będą wypłacane każdemu, kto by tego oczekiwał.

"Trzynastki" nie będą dla każdego

Według zapisków w najnowszym projekcie ustawy trzynasta emerytura będzie wypłacana osobom mającym do tego prawo. Między innymi trzeba będzie do 31 marca tego roku ukończyć wiek emerytalny oraz wystąpić o emeryturę. Nie można być związanym umową z ostatnim pracodawcą.

Co to oznacza? Około 200 tysięcy Polaków nie otrzyma trzynastej emerytury. Będą to wyłącznie seniorzy, którzy przekroczyli wiek emerytalny po pierwszym kwartale, przez co nie zdążą jeszcze zyskać wszystkich potrzebnych dokumentów. Decyzje o przyznaniu "trzynastek" zostaną podjęte 31 marca.

Nie wszystko jednak stracone! Trzynasta emerytura będzie cyklicznym świadczeniem, co oznacza, że osoby, które się nie załapią będą mogły ubiegać się ponownie już w 2021 roku.

Może zainteresuje Cię to: MINISTERSTWO PODAŁO SZEŚĆ TERMINÓW WYPŁAT TRZYNASTEK. POLACY DOSTANĄ MNIEJ NIŻ MYŚLĄ

Zobacz także: POSŁOWIE PODJĘLI DECYZJĘ W SPRAWIE WYSOKOŚCI MINIMALNEJ EMERYTURY. NA ILE MOGĄ LICZYĆ SENIORZY W POLSCE

Portal "Życie" poleca: KOBIETY EMERYTKI NIE BĘDĄ ZADOWOLONE Z TYCH WIEŚCI. ŚWIADCZENIA MOGĄ BYĆ NAWET O 20% NIŻSZE