Trzynastka to świadczenie dla emerytów, które po raz pierwszy zostało wypłacone w maju 2019 roku. W tamtym czasie rządzący byli bardzo krytykowani, szczególnie ze strony opozycji, że próbują w ten sposób przekupić seniorów przed wyborami do europarlamentu. Jak się okazuje trzynasta emerytura zostanie ponownie wypłacona. Dla niektórych w dość podejrzanym terminie.

Konkretnie będzie to 1 kwietnia, czyli na miesiąc przed wyborami prezydenckimi. To właśnie wtedy seniorzy mają dostać dodatkowe pieniądze. Według informacji opublikowanych na Forsal.pl, po raz kolejny wiele osób twierdzi, że w ten sposób Prawo i Sprawiedliwość gra pod Andrzeja Dudę, który liczy na reelekcję w wyobrach. Wiceminister MRPiPS Stanisław Szwed zwraca uwagę, że trzynastka będzie stałym świadczeniem niezależnie od tego, czy w danym roku będą odbywać się wybory.

Trzynasta emerytura zostaje na stałe

Coroczne świadczenie pieniężne dla emerytów i rencistów, tak zwana trzynasta emerytura ma pozostać już na stałe. Będzie wypłacana cyklicznie.

Bez względu na kalendarze wyborcze, które będą przed nami, to świadczenie będzie wypłacane - poinformował wiceszef resortu.

Polityk wypowiedział się także na temat fali krytyki, która spadła na rządzących po ogłoszeniu sposobu finansowania trzynastek. Pieniądze mają być pobierane z Funduszu Solidarnościowego, który powołano pod nazwą Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych. Powstał on w celu wsparcia osób niepełnosprawnych.

Dlaczego podjęto decyzję o finansowaniu trzynastek z Funduszu Solidarnościowego?

Jak podkreślił Stanisław Szwed, Fundusz Solidarnościowy zasila budżet państwa, co ma gwarantować ciągłość wypłat świadczeń.

ZUS jest najbezpieczniejszą instytucją państwa, jeśli chodzi o wypłaty świadczeń, a gwarantem wypłat świadczeń jest budżet państwa - powiedział polityk.

Polecamy także: DODATKOWY ZASTRZYK GOTÓWKI DLA POLAKÓW? EMERYCI MOGĄ LICZYĆ NA TYSIĄC PLUS

Może zainteresuje Cię to: PRZEŁOM W SPRAWIE CZTERNASTEJ EMERYTURY. MINISTER RODZINY ZDRADZA, KIEDY PIENIĄDZE TRAFIĄ DO EMERYTÓW

Na portalu "Życie" pisaliśmy o: TRYBUNAŁ PODJĄŁ KLUCZOWĄ DECYZJĘ DOTYCZĄCĄ 500+. KOMU ZOSTANĄ ODEBRANE ŚWIADCZENIA