Minister rodziny Marlena Maląg zadeklarowała, że czternasta emerytura może trafić do emerytów już pod koniec przyszłego roku:

Planujemy, że 14. emerytura będzie wypłacana w listopadzie 2021 r. Projekt ustawy w tej sprawie jest już przygotowany, niedługo trafi pod obrady rządu.

Przedstawicielka resortu rodziny zdradziła również, na jakich zasadach mają być wypłacane zapowiadane na listopad 2021 roku czternaste emerytury:

Tam jest tak, jak było zapowiadane, kryterium dochodowe. Będzie też "złotówka za złotówkę" po przekroczeniu kryterium dochodowego. Na pewno w czasie 100 dni rządu będziemy mieli ten dokument gotowy, przynajmniej rząd.

Marlena Maląg zapewniła, że rząd dołoży wszelkich starań, aby spełnić swoje obietnice. Minister rodziny posłużyła się tu przykładem ustawy w sprawie tzw. trzynastej emerytury, która została przyjęta pod koniec roku, a w tej chwili będzie procedowana przez Sejm. Kobieta podkreśliła, że te pieniądze już niebawem trafią w ręce emerytów:

W kwietniu planujemy, że te dodatkowe świadczenia będą wypłacone emerytom i rencistom i tutaj jesteśmy w pełni przygotowani

Na łamach TVP Info kobieta odniosła się również do kwestii tegorocznej waloryzacji emerytur i rent. Wiadomo już, że będzie to waloryzacja kwotowo-procentowa. Minister rodziny wyjaśniła, dlaczego rząd zdecydował się właśnie na takie rozwiązanie:

Dlaczego kwotowo-procentowa? Bo to jest korzystne dla tych emerytów i rencistów, którzy pobierają niższe świadczenia, czyli niższe niż 2160 zł. Ponad 6 mln 200 tys. emerytów i rencistów w wyniku tego sposobu waloryzacji dostanie świadczenie wyższe niż tylko inflacyjne.

Kobieta ustosunkowała się również do zapowiedzi podniesienia płacy minimalnej do 4 tys. zł brutto w 2023 roku:

Czy my chcielibyśmy zarabiać to 2250 zł, pracując na określonych stanowiskach? Czy jednak rząd powinien zadbać o te osoby, które najniżej zarabiają, aby mogły godnie żyć? I dlatego dążenie do coraz wyższej płacy minimalnej ma zdynamizować gospodarkę, bo ci ludzie będą wydawali te pieniądze, nie będą oszczędzali, bo to są zbyt małe pieniądze, żeby powodować duże oszczędności

Na portalu "Życie" dowiesz się również... SPOSÓB NA EMERYTURĘ WYŻSZĄ O KILKASET ZŁOTYCH? TEGO NIE MOŻNA PRZEGAPIĆ!

Warto sobie przypomnieć... PREZES ZUS SZCZERA JAK NIGDY. „TO NIEUNIKNIONE - CZEKAJĄ NAS OBNIŻKI EMERYTUR”

Portal "Życie" informował także o... W 2020 ROKU BĘDZIE TYLKO SIEDEM NIEDZIEL HANDLOWYCH. KIEDY MOŻESZ ZROBIĆ ZAKUPY