W najbliższym czasie do skrzynek pocztowych 10 milionów Polaków trafi bardzo ważny list. Lepiej go nie przeoczyć, gdyż można przez to stracić spore pieniądze. W korespondencji zostanie przekazana ważna informacja.

Wkrótce miliony Polaków otrzyma ważny list. Nie przegap go!

Pod koniec stycznia tego roku Polacy dowiedzieli się, że ruszyła masowa wysyłka dekleracji PIT za 2019 rok. Korespondencja już wkrótce ma trafić do blisko 10 milionów Polaków, a dokładnie 9,743 miliona osób. W środku znajdują się bardzo ważne informacje. Przeoczenie tego listu może sporo kosztować!

Każdego roku mniej więcej w tym samym czasie ZUS wysyła specjalne deklaracje. Konkretnie dotyczą one PIT 40A skierowanego do emerytów i rencistów, którzy pobierają świadczenia.

Wśród nich znajdują się osoby korzystające ze świadczenia lub zasiłku przedemerytalnego, nauczycielskiego świadczenia kompensacyjnego czy renty socjalnej.

Z kolei PIT 11A dotyczy osób pobierających świadczenia z ubezpieczenia chorobowego, a więc zasiłek chorobowy lub macierzyński czy też świadczenia długoterminowe w postaci emerytury i renty.

Co więcej trafi też do podatków, którzy w momencie rozliczenia nie są już świadczeniobiorcami ZUS. Konkretnie chodzi o osoby, które do końca 2019 roku złożyły specjalny wniosek, aby ZUS nie przygotowywał dla nich rocznego obliczenia podatku na PIT-40A.

Wysłano ostatnie deklaracje PIT 11

PIT 11 otrzymają osoby, które w ubiegłym roku korzystały ze świadczenia należnego po śmierci członka rodziny lub alimentów pobranych ze świadczenia ZUS.

Według najnowszych informacji, ostatnią turę listów wysłano 13 lutego. Oznacza to, że listy powinny być już u wszystkich adresatów w ciągu kilku dni.

Może zainteresuje Cię to: CZY TO JUŻ KONIEC POPULARNEGO ŚWIADCZENIA? MINISTERSTWO NIE PLANIJE WALORYZACJI "PIĘĆSETKI"

Zobacz także: POLACY NIE DOWIERZAJĄ. CZY OBNIŻENIE WIEKU EMERYTALNEGO W KOŃCU STANIE SIĘ FAKTEM

Portal "Życie" informował o: WZRUSZAJĄCY LIST MATKI DO DZIECKA. TO POWINIEN PRZECZYTAĆ KAŻDY