Jarosław Kaczyński zmaga się z problemami zdrowotnymi, które utrudniają mu codzienne funkcjonowanie. Niedawno przeszedł operację kolana. Ta sprawa wzbudziła ogromne zainteresowanie wśród innych polityków.

Operacja Jarosława Kaczyńskiego

Jarosław Kaczyński ze względu na swoje problemy zdrowotne w grudniu poddał się zabiegowi wszczepienia endoprotezy stawu kolanowego. Operację miał przejść wcześniej, jednak przez nadmiar obowiązków kilkukrotnie ją odkładał.

Obecnie lider Prawa i Sprawiedliwości wciąż porusza się o kuli ortopedycznej, a jego pełny powrót do sprawności to kwestia dłuższego czasu.

Opozycja zainteresowała się kolanem prezesa PiS

Wyjaśnień domaga się Hanna Gill-Piątek, posłanka Lewicy. Zauważa ona, że Jarosław Kaczyński mógł być faworyzowany przez specjalistów. Posłanka zauważa, że w przypadku zabiegów na NFZ nie można wiele razy przekładać jego terminu i z powrotem znajdować się na liście pacjentów.

Hanna Gill-Piątek złożyła już interpelację poselską. Żąda informacji, czy lider PiS był specjalnie traktowany, czy zabieg przeprowadzono poza kolejką.

- Zwykły pacjent, niebędący prezesem partii rządzącej, nie ma możliwości przekładania zabiegu. Na operację wszczepienia endoprotezy, finansowaną przez NFZ, szpitale każą czekać nawet półtora roku. Chcę wyjaśnić, czy wszyscy pacjenci mogą liczyć na równe traktowanie w szpitalach – zauważa posłanka.

Gill-Piątek oczekuje wyjaśnień – chce, by poinformowano, ile razy przekładano zabieg Jarosława Kaczyńskiego, jak długo czekał na przeprowadzenie operacji oraz jak długo czekają inni pacjenci na tę samą operację.

Posłanka domaga się także, by Mateusz Morawiecki przyznał, jak bardzo zaangażowano w całą sprawę Łukasza Szumowskiego, ministra zdrowia. Wcześniej sam minister deklarował, że „nad wszystkim czuwał”.

Hanna Gill-Piątek podkreśla, że „każdy pacjent chciałby podobnego zaangażowania ze strony lekarzy”.

Dotychczas partyjni koledzy Kaczyńskiego twierdzili, że prezes PiS musiał odczekać swoje w kolejce przed operacją, która odbyła się 2 grudnia w Otwocku.

Przypomnij sobie o… TAJEMNICA TADEUSZA RYDZYKA Z CZASÓW PRL UJRZAŁA ŚWIATŁO DZIENNE. CZY OJCIEC DYREKTOR MIAŁ KIEDYŚ PARTNERKĘ

Jak informował portal Życie: SILNY SZTORM NA BAŁTYKU, WODA MOŻE WYSTĄPIĆ Z BRZEGÓW. CO POWINNI ZROBIĆ MIESZKAŃCY ZAGROŻONYCH REGIONÓW

Portal Życie pisał również o… POSIADASZ W DOMU JEDNĄ Z TYCH ROŚLIN DONICZKOWYCH? OKAZUJE SIĘ, ŻE MOGĄ WYWOŁAĆ U LUDZI PRZYKRE KONSEKWENCJE