Klienci Podkarpackiego Banku Spółdzielczego mają poważne problemy z dostępem do swoich kont. Od kilku dni bank jest w restrukturyzacji, a jego klienci nie mogą korzystać ze swoich pieniędzy!

Bank w restrukturyzacji

Kontrolę nad sanockim odziałem Podkarpackiego Banku Spółdzielczego przejął BFG. Jak podał w oficjalnym komunikacie, do wtorki 21 stycznia 2020 roku korzystanie z własnych środków będzie utrudnione.

Obsługa klientów PBS, ze względu na techniczne wymogi związane z przeniesieniem działalności do Banku Nowego BFG S.A., zostaje czasowo zawieszona. Oznacza to przerwę techniczną w serwisach bankowości internetowej i mobilnej, oraz w oddziałach banku. Nie będą też działać karty i bankomaty PBS. Wznowienie obsługi klientów planowane jest na wtorek 21 stycznia 2020 r.

Klienci pozbawieni środków do życia

Dostęp do własnych pieniędzy straciło aż 88 tys. klientów indywidualnych a także 8 tysięcy przedsiębiorstw. Bank nie powiadomił swoich klientów o zaistniałej sytuacji.

Dziś, 21 stycznia, pod siedziba BPS w Sanoku utworzyły się ogromne kolejki. Ludzie, wściekli i zaniepokojeni masowo wypłacają swoje oszczędności.

Nie mam tam dużo, ale to są moje ostatnie oszczędności, dlatego chciałabym wybrać te pieniądze, żeby się zabezpieczyć. Zdziwiło to nas, bo nie było żadnych informacji i nagle w mediach się okazało ze bank upada. Nie dzwonili do nas z banku i o niczym nie informowali. Napisali w internecie dopiero wtedy, gdy konta nie były już aktywne.

Klienci banku w dalszymi, ciągu nie mogą korzystać z bankomatów, dlatego tez osobiście wypłacają gotówkę w oddziale.

Przypomnij sobie o: IMPONUJĄCA SUMA NA 28. FINALE WOŚP W 2020 ROKU. JAKĄ KWOTĘ UDAŁO SIĘ ZEBRAĆ? CZY PADNIE REKORD

Portal "Życie" pisał również: SZCZERE WYZNANIE MICHAŁA WIŚNIEWSKIEGO. JEST NIEULECZALNIE CHORY, ALE NIE ZAMIERZA SIĘ PODDAWAĆ