Tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy upłynął pod znakiem kolejnego rekordu. I choć wciąż trwa liczenie i ostateczną kwotę poznamy 8 marca, na tę chwilę szacuje się, że wolontariuszom udało się zebrać ponad 115 mln złotych.

Dokładna kwota to 115 363 894 zł. Warto zaznaczyć, że rok temu o tej samej porze, suma wynosiła 92 143 798 zł.

Jurek Owsiak na konferencji prasowej potwierdził, iż kwota, którą zebrano w zeszłym roku została pobita.

"Dziękuję Wam. Udało się!"

WOŚP zagrała po raz 28

W tegorocznym 28. finale WOŚP wzięło udział prawie 120 tysięcy wolontariuszy w 1760 sztabach w całej Polsce. Osoby z czerwonym serduszkiem można było spotkać także za granicą. Sztaby WOŚP powołano w Niemczech, Anglii, Irlandii, Holandii, Belgii, a także w USA i Australii.

Celem zbiórki jest zakup specjalistycznego sprzętu do diagnostyki i leczenia dzieci wymagających operacji w zakresie chirurgii ogólnej, kardiochirurgii oraz neurochirurgii.

Będą to między innymi aparaty do znieczulenia, zestawy endoskopowe, aparty RTG, a także lampy i stoły operacyjne.

Część zebranej kwoty trafi także do Australii, która walczy z pożarami. Tym samym fundacja na czele z Jurkiem Owsiakiem chce okazać wsparcie dla tych, którzy w dramatycznych warunkach walczą z żywiołem.

Do zbórki, jak co roku, przyłączyły się tłumy. Ten sukces należy przpisać wszystkim razem i każdemu z osobna, kto dołożył swoją cegiełkę do tego, by działać w szczytnym celu.

Na wyjątkowe uznanie zasługuje też działanie pewnego YouTubera, który zaskoczył krakowskich wolontariuszy sumą ofiarowaną na rzecz WOŚP.

Kwota ofiarowana przez YouTubera zwala z nóg

Znanym YouTuberem okazał się prowadzący kanał Budda TV., który do puszki WOŚP wrzucił 10 tysięcy złotych! Mężczyzna zaskoczył wolontariuszy, którzy zobaczyli jak z kieszeni wyciąga plik banknotów: 2 tysiące złotych w 200-złotówkach oraz 8 tysięcy złotych w 500-złotówkach.

Jak podaje "Super Express", to najprawdopodobniej najwyższa kwota jednorazowego datku podczas tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Całe zdarzenie YouTuber postanowił zarejestrować i udostępnić w sieci na swoim kanale. Mężczyzna przyznaje, że od dziecka angażuje się w pomoc dla fundacji. Od zawsze występował w roli wolontariusza, w tym roku zrobił jednak coś zdecydowanie bardziej wyjątkowego.

YouTuber pochwalił się, że przekazał na cele fundacji 10 tysiecy złotych. Jego nagranie bije rekordy popularności w sieci. Internauci są pod wrażeniem tego, co zrobił YouTuber. Trzeba przyznać, że taki gest zasługuje na najwyższy szacunek. Brawo!

Przypomnij sobie o: IMPONUJĄCA SUMA NA 28. FINALE WOŚP W 2020 ROKU. JAKĄ KWOTĘ UDAŁO SIĘ ZEBRAĆ? CZY PADNIE REKORD

Jak informował portal "Życie": TO ONA JEST PRAWDZIWYM SERCEM WOŚP. KIM JEST ŻONA JURKA OWSIAKA, LIDIA NIEDŹWIECKA-OWSIAK

Portal "Życie" pisał również: TEN PIES URATOWAŁ MATKĘ I DZIECKO. CHŁOPIEC URODZIŁ SIĘ ZDROWY TYLKO DZIĘKI JEJ INSTYNKTOWI