Były przewodniczący Rady Europejskiej po powrocie z Brukseli roku niezłe zamieszanie. Polityk w swojej książce „Szczerze” naprawdę wczuł się w rolę i rzetelnie opowiedział o wielu faktach. Wspomniał między innymi swoje początki nauki języka angielskiego oraz zdradził skrywaną tajemnicę Beaty Szydło. Była premier chciała podobno być na liście PO, jednak Platforma nie była nią zainteresowana.

Donald Tusk wydał swoją książkę

Premiera długo wyczekiwanej książki Tuska miała miejsce 12 grudnia 2019 roku. Polityk zdecydował się podzielić swoimi wspomnieniami i refleksjami z niedalekiej przeszłości. W swojej książce pt. „Szczerze" opowiedział zarówno o sprawach wagi międzynarodowej, jak i osobistych przeżyciach. Pozycja utrzymana jest w stylu pamiętnika.

-„Czasami się staramy mówić szczerze i łatwiej to zrobić w książce niż w bieżącej polityce. Może więc dlatego czasami warto usiąść i coś napisać” – mówił polityk.

Donald Tusk nie tylko zdradził sekrety innych polityków, ale także swoje. Były przewodniczący Rady Europejskiej wspomniał swój pobyt w Brukseli i napisał kilka słów o tajemniczej Polce.

"Ja u pani Joli czuję się bezpiecznie"

Polityk zdradził, że często lubił przesiadywać w gabinecie niejakiej pani Joli. Podobno bardzo dobrze mu się rozmawiało z kobietą i miło wspomina jej towarzystwo.

Tajemnicza Polka była fryzjerką Donalda Tuska. Polityk często wracał do jej gabinetu, gdyż właśnie w tamtym miejscu mógł zebrać myśli i się zrelaksować.

-„Chwila relaksu w zakładzie fryzjerskim pani Joli. Siedzę w fotelu , polska muzyka cicho sączy się z głośnika, kawa, trochę plotek z życia brukselskiej Polonii, dowiaduje się, co słychać w parafii i w polskiej szkole. Czytam ostatnio z Beatą (tłumaczka, nauczycielka angielskiego ) kapitalne opowiadanie Juliana Barnesa (angielski!) o tym, jak wielką dziecięcą traumą były dla niego wizyty u fryzjera. Ja u pani Joli czuję się bezpiecznie i po chwili zasypiam w fotelu”- wyznał polityk w swojej książce.

Przypomnij sobie o… ZAKAZ HANDLU ZOSTANIE ROZSZERZONY NA KOLEJNE SKLEPY? W TEJ SYTUACJI W NIEDZIELE PRAKTYCZNIE NIC NIE BĘDZIE CZYNNE

Jak informował portal Życie: WIZERUNEK LECHA KACZYŃSKIEGO POJAWI SIĘ NA BANKNOTACH? „KAŻDE UPAMIĘTNIENIE TAK WIELKIEGO CZŁOWIEKA JEST GODNE”

Portal Życie pisał również o… "UCAŁOWANIE DŁONI KSIĘDZA TO JEST ODDANIE CZCI BOGU". TE SŁOWA KSIĘDZA ROZPOCZĘŁY GORĄCĄ DYSKUSJĘ