Była premier Beata Szydło to jedna z najbardziej rozpoznawalnych twarzy Prawa i Sprawiedliwości. Teraz Donald Tusk wyjawił, że kobieta niegdyś… chciała wejść do Platformy Obywatelskiej.

W swojej książce „Szczerze” Tusk ujawnił, że kilkanaście lat temu kobieta chciała zasilić szeregi Platformy Obywatelskiej:

Dziesięć lat temu chciała wejść do PO, ale lokalna Platforma nie była nią zainteresowana.

Donald Tusk podkreślił również, że jego zdaniem Beata Szydło to polityk bez wyrazistych poglądów. Mężczyzna opisał, jaką pamięta ją z Sejmu:

Zawsze dobrze przygotowaną, spokojną, smutną, a czasem złośliwą. Taka rzetelna posłanka bez wyrazistych poglądów.

Warto podkreślić, że sama Beata Szydło już kilka lat temu na łamach Gazety Krakowskiej opowiedziała o tym, jak próbowała wstąpić do PO. Przedstawia to jednak z zupełnie innej strony:

Nie wiem, kto zablokował moją kandydaturę. Natomiast Opatrzność nade mną czuwała, a ja miałam na tyle rozsądku, żeby zejść z tej zgubnej drogi, na którą niektórzy chcieli mnie wprowadzić. To był czas PO-PiS-u. Oferty były różne. Ja byłam dość znanym samorządowcem. Zbliżały się wybory, partie szukały kandydatów. Dostałam wtedy propozycję z PO, ale to nie była poważna oferta. Potem przyszła ta poważna z PiS.

Beacie Szydło zdecydowanie nie podoba się obecność Donalda Tuska w polskiej polityce. W ubiegłym roku na łamach Onetu kobieta podkreśliła:

Czas Donalda Tuska w polskiej polityce się skończył, bo rzeczywiście był on w tę kampanię zaangażowany mocno. Liczył, że będzie tym zbawcą, który wjedzie na białym koniu. Ale Polacy w to nie uwierzyli”

Na majowym spotkaniu z wyborcami kobieta wytłumaczyła, że Tusk nie dba o interesy naszego kraju, a jego obecność w polityce przynosi więcej szkody niż pożytku:

Dziś pan Tusk przyjeżdża do Polski i sieje wiatr, przyjeżdża do Polski, żeby burzyć, podburzać i żeby atakować polski rząd, i kwestionować to wszystko, co dzieje się w Polsce.

Na portalu "Życie" dowiesz się również... BEATA SZYDŁO BALOWAŁA NA IMPREZIE Z PREZESEM KACZYŃSKIM. DO SIECI WYCIEKŁY ZDJĘCIA Z ICH ZABAWY

Warto sobie przypomnieć... JAKIE TAJEMNICE SKRYWA BEATA SZYDŁO? CORAZ WIĘCEJ ZAMIESZANIA WOKÓŁ RODZINY BYŁEJ PREMIER

Portal "Życie" informował także o... SPRAWDZA SIĘ KOLEJNA PRZEPOWIEDNIA JACKOWSKIEGO. PRZEWIDZIAŁ NAJBLIŻSZE LOSY POLSKI I ŚWIATA