Media coraz większą uwagę poświęcają rodzinie byłej premier, Beaty Szydło. Polityk od końca wakacji znajduje się pod ostrzałem mediów i nie zanosi się, żeby zainteresowanie jej rodzinnymi tajemnicami malało.

Cała afera zaczęła się od syna Szydło, Tymoteusza, który w maju 2017 roku przyjął święcenia kapłańskie. Jednak jeszcze podczas pobytu w seminarium tworzył obszerne wpisy w Internecie, w których dzielić się swoimi przemyśleniami i wątpliwościami dotyczącymi kapłaństwa.

– Od dziecka syn był ministrantem i wiedzieliśmy, że służba liturgiczna jest dla niego bardzo ważna, ale nie przypuszczaliśmy, że w przyszłości wybierze seminarium duchowne – wyznała była premier w rozmowie z „Gościem Niedzielnym”.

Młody ksiądz już w sierpniu został przydzielony do nowej parafii, jednak nigdy nie w niej nie pojawił, a słuch po nim zaginął. Media spekulowały nawet, że mężczyzna porzucił sutannę i został ojcem, plotki te nie zostały potwierdzone, a Tymoteusz Szydło przebywa na bezterminowym urlopie.

Niewiele osób wie, że była premier ma również drugiego syna – Błażeja. Ma od 25 lat, właśnie skończył medycynę i pracuje w zespole badawczym nad powstrzymaniem rozwoju nowotworu.

Największą zagadką jest sam mąż Beaty Szydło, Edward. Nie wypowiada się w mediach, długo nie wiedziano nawet, czym zajmuje się małżonek byłej premier. Okazuje się bowiem, że prowadzi on spokojne życie historyka, a na co dzień spełnia się jako nauczyciel. Edward Szydło pełni funkcję dyrektora Społecznej Szkoły Zarządzania i Handlu w Oświęcimiu.

Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o Tymoteuszu Szydło, przeczytaj: KSIĄDZ ISAKOWICZ-ZALESKI: SYN BEATY SZYDŁO ŁAMIE PRAWO KANONICZNE!

Sprawdź również, o czym pisaliśmy w tym tygodniu: CHCESZ WIEDZIEĆ, JAK SIĘ ZACHOWAĆ W KAŻDEJ SYTUACJI? OTO ZASADY SAVOIR-VIVRE, KTÓRE POWINIENEŚ ZNAĆ!

Izabela Ziel