Od dłuższego czasu nie milkną spekulacje na temat księdza Tymoteusza Szydło. Syn byłej premier obecnie przebywa na bezterminowym urlopie. Właśnie taki urlop według znanego duchownego jest niezgodny z przepisami prawa kanonicznego.

Jak donosi pikio.pl – Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski, kiedy tylko dowiedział się o nagłym wzięciu bezterminowego urlopu przez młodego Tymoteusza Szydło, mocno się oburzył. Duchowny, który pełni posługę kapłańską dopiero 2 lata, zniknął bez słowa, nie pojawiając się w parafii, którą miał otoczyć opieką. Przez to, że pojawiały się pogłoski, że rzekomo ksiądz Tymoteusz miał zostać ojcem lub zrzucić habit, prawnik rodziny Szydłów musiał wydać oświadczenie.

Całkowicie nieprawdziwe oraz zniesławiające, są pojawiające się ostatnio w przestrzeni publicznej plotki dotyczące rzekomej przyczyny urlopu księdza Tymoteusza Szydło. W szczególności całkowicie nieprawdziwa jest informacja, że ksiądz Tymoteusz został ojcem. Dodać należy, że powód urlopu ma charakter prywatny i nie będzie komentowany publicznie. Wyrażamy głęboką nadzieję, że zostanie to uszanowane – można przeczytać w oświadczeniu.

Ksiądz Isakowicz-Zaleski szczerze przyznaje, że nie byłoby tego całego szumu, gdyby Tymoteusz Szydło podał prosty powód swojego urlopu i nie stwarzał domysłów wśród plotkujących ludzi. Mówi, że opinia prawnika tylko nakręca całą sprawę.

Rozumiem, że mogą zdarzyć się przeróżne sytuacje, ale pewne zasady powinny obowiązywać. Po pierwsze: w prawie kanonicznym nie ma czegoś takiego jak urlop bezterminowy. Do tej pory czegoś takiego się nie praktykowało. Po drugie, jednak po dwóch latach bycia księdzem takich urlopów się nie bierze. Mogę zrozumieć nauczycieli czy pracowników opieki społecznej, którzy czują się zmęczeni albo wypaleni. U księży jest tzw. rok szabatowy, ale po dłuższym czasie. Po trzecie, informacje o nagłym odejściu podaje się do wiadomości parafianom – wylicza doświadczony duchowny.

Ksiądz Tadeusz tłumaczy, że prawo kanoniczne nie dopuszcza brania bezterminowego urlopu. W świetle przepisów kościelnych syn Beaty Szydło popełnia po prostu przestępstwo. Duchowny dodaje również, że zaskoczyło go zasłanianie się prywatnością. W jego mniemaniu każdy ksiądz nie jest osobą prywatną – powinien sam argumentować i tłumaczyć jawnie swoje decyzje.

Według doświadczonego duchownego, ksiądz Tymoteusz Szydło winien sam wyjaśnić wycofanie się z posługi. A załatwianie przez prawnika to antyświadectwo dla kleryków.

Siostra Łucja przepowiada przyszłość Polski i Europy. Dowiedz się więcej na ten temat tutaj: PRZEPOWIEDNIA SIOSTRY ŁUCJI. CZY JAN PAWEŁ II WIEDZIAŁ JAKIE LOSY CZEKAJĄ JEGO I POLSKĘ?

Niezwykły 8-letni chłopiec założył schronisko dla zwierząt. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj: MAŁY WIELKI BOHATER. POZNAJCIE KENA – CHŁOPCA, KTÓRY W WIEKU 8 LAT ZAŁOŻYŁ SCHRONISKO

Piotr Otto