Na Twitterze Dariusza Rosati, posła Koalicji Obywatelskiej pojawił się kontrowersyjny wpis, w którym polityk przypisuje PiS pomysł zaostrzenia przepisów dotyczących handlu w niedzielę.

"Kolejny absurd PiS – rząd chce żeby stacje benzynowe były w niedziele zamknięte" – napisał.

Post wywołał spore poruszenie. Choć rzeczywiście taka propozycja pojawiła się, to padła ona ze strony Państwowej Inspekcji Pracy.

"Rząd nie przyjął takich rozwiązań i nie ma takich planów. Proszę nie wprowadzać ludzi w błąd" –odpowiedział rzecznik rządu, Piotr Müller.

Państwowa Inspekcja Pracy jest za zaostrzeniem zakazu handlu w niedzielę

Według najnowszych informacji, Państwowa Inspekcja Pracy jest za tym, aby ustawa z dnia 10 stycznia 2018 roku regulująca zakaz handlu w niedzielę została jeszcze bardziej zaostrzona. Konkretne chodzi im o to, aby przepisy obejmowały także placówki korzystające ze statusu placówki pocztowej, aby omijać zakaz handlu czy sklepy opierające swój biznes głównie na alkoholu, wyrobach tytoniowych czy artykułach spożywczych.

Polska Izba Handlu zdecydowanie sprzeciwa się tej propozycji. Twierdzi, że zmiany przepisów sugerowane przez PIP oznaczałoby bezwzględny zakaz jakiegokolwiek handlu w niedzielę.

"To jest propozycja oderwana od realiów handlowych. To najtwardsza forma zakazu niż ktokolwiek kiedykolwiek postulował" – mówi Maciej Ptaszyński, dyrektor generalny Polskiej Izby Handlu.

Wyłączenia od zakazu handlu w niedzielę

Od 1 stycznia 2020 roku obowiązują ostrzejsze przepisy dotyczące zakazu handlu w niedzielę. Zgodnie z najnowszymi przepisami, sklepy będą teraz zamknięte w każdą niedzielę z wyjątkiem siedmiu dni w roku. Wynika to z tego, że ustawodawcy stwierdzili, że Polacy powinni mieć możliwość zrobienia zakupów między innymi w dwie niedziele poprzedadzające święta Bożego Narodzenia czy jedną przed Wielkanocą. Sklepy będą otwarte także w ostatnią niedzielę stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia.

Może zainteresuje Cię to: W 2020 ROKU BĘDZIE TYLKO SIEDEM NIEDZIEL HANDLOWYCH. KIEDY MOŻESZ ZROBIĆ ZAKUPY

Zobacz także: ŻABKA NIE OMINIE ZAKAZU HANDLU W NIEDZIELĘ. OD NOWEGO ROKU ZMIENIĄ SIĘ PRZEPISY

Portal "Życie" informował o:ZAKAZ HANDLU ZOSTANIE ROZSZERZONY NA KOLEJNE SKLEPY? W TEJ SYTUACJI W NIEDZIELE PRAKTYCZNIE NIC NIE BĘDZIE CZYNNE