Parafianie będą mogli zaadoptować bezdomne zwierzęta

Pomysłodawcą tego wydarzenia jest Monika Dąbrowska, inicjatorka "Biegu na sześć łap". W świątyni zaprezentuje tylko jednego bezdomnego psa, a reszta zwierząt będzie czekać na zewnątrz.

- „Nie uwierzycie! Po tylu miesiącach poszukiwań, trudnych dla mnie rozmów i rozczarowań znalazłam kościół, w którym ksiądz zgodził się na wpuszczenie do środka Psiaka bezdomniaka i przedstawienie go wiernym” - napisała w mediach społecznościowych.

Póki co, organizatorka nie zdradziła w którym kościele dojdzie do tego niecodziennego spotkania. Wiadomo jedynie, że spotkanie psa ze schroniska z wiernymi ma się odbyć 16 lutego o godz. 11:30. Więcej szczegółów kobieta zdradzi dopiero po tej dacie, gdyż obawia się, że „duchowny, pod wpływem osób, które uważają, że to niepokojący pomysł, może zmienić zdanie".

-„(…) na zaufanie muszę zapracować. I ten jeden Psiaczek, to dla mnie spełnienie marzeń, bo usłyszy o nim 200 nowych osób, a każda z nich to szansa na dom tymczasowy lub stały!”- dodała Dąbrowska.

Nie uwierzycie! 😍 Po tylu miesiącach poszukiwań, trudnych dla mnie rozmów i rozczarowań znalazłam Kościół, w którym...

Gepostet von Bieg na sześć łap am Mittwoch, 8. Januar 2020

Kulisy poszukiwań odpowiedniej świątyni

W rozmowie z portalem info.elblag.pl miłośniczka zwierząt zdradziła kulisy poszukiwań odpowiedniej świątyni. Ponoć nie było łatwo znaleźć duchownego, który zgodziłby się na to niecodzienne wydarzenie.

-„Były odmowy z tego powodu, że kościół jest za mały by wprowadzać do niego zwierzaki. No i też takie, że do kościoła przychodzą wierni, którzy gdy ksiądz robi coś niekonwencjonalnego, piszą zaniepokojeni i w trosce o księdza listy do biskupa” - mówiła Dąbrowska.

Kobieta przyznała również, że księża, którzy odmawiali jej wprowadzenia psa do świątyni, podawali raczej racjonalne argumenty.

-„Było np. uzasadnienie, że na msze przychodzą sami seniorzy i tutaj pełna zgoda, bo te psiaki w razie smutnych wydarzeń losowych, znowu by trafiły do schroniska” – dodała.

Przypomnij sobie o… ZAKAZ HANDLU ZOSTANIE ROZSZERZONY NA KOLEJNE SKLEPY? W TEJ SYTUACJI W NIEDZIELE PRAKTYCZNIE NIC NIE BĘDZIE CZYNNE

Jak informował portal Życie: WIZERUNEK LECHA KACZYŃSKIEGO POJAWI SIĘ NA BANKNOTACH? „KAŻDE UPAMIĘTNIENIE TAK WIELKIEGO CZŁOWIEKA JEST GODNE”

Portal Życie pisał również o… „ZNÓW UMIEM JUŻ CHODZIĆ”. NAJNOWSZE WIEŚCI O STANIE ZDROWIA TOMASZA LISA. CZY DZIENNIKARZ WRÓCI DO PEŁNI ZDROWIA