W minioną środę na ulicach Krakowa rozegrało się groźnie wyglądające wydarzenie z udziałem dzika oraz pieszych, po którym zorganizowano policyjną obławę. Co dokładnie się stało?

W Krakowie pojawił się dzik, który prawdopodobnie dostał się na ulicę z pobliskiego Lasu Borkowskiego. Następnie akcja działa się bardzo szybko – przerażone zwierzę wbiegło do parku. W starciu z dzikiem poturbowana została kobieta. Mimo groźnego wyglądu całego zdarzenia na szczęście nie jest to poważne zranienie, a jedynie lekkie skaleczenie nogi.

Następnie dzik dobiegł do ul. Jagodowej, gdzie w przerażeniu potrącił kolejną kobietę.

„Na pomoc poszkodowanej rzucił się przechodzący tamtędy mężczyzna, który próbował przegonić dzika, ale został przez niego zraniony w nogę. Kobieta z psem zdołała się oddalić w bezpieczne miejsce” – informował rzecznik małopolskiej policji, Sebastian Gleń.

Mężczyzna zgłosił pojawienie się dzika na numer alarmowy. Chwilę później na miejsce dotarli funkcjonariusze policji, których zadaniem było odcięcie dzikowi drogi w głąb osiedla aż do przyjazdu weterynarza.

- Około godziny 14.30 otrzymaliśmy zgłoszenie, że dzik pojawił się na ulicy Jagodowej. Tutaj najpewniej został spłoszony przez przejeżdżający samochód – opowiada Mateusz Drwal, starszy sierżant policji w Krakowie. Poinformował także, że zranienia nie są poważne – to jedynie zadrapania.

Dwugodzinna policyjna obława na zwierzę została zakończona sukcesem.

- Wezwaliśmy pracownika firmy łowieckiej. To jemu udało się uśpić dzika. Teraz zwierzę będzie mogło zostać bezpiecznie przetransportowane z powrotem do lasu – opowiedział Mateusz Drwal.

Przed wypuszczeniem na wolność dzik zostanie poddany badaniom pod kątem wścieklizny oraz innych chorób. Osoby poszkodowane w starciu ze zwierzęciem mają zgłosić się na badania lekarskie.

Mnogość podobnych wydarzeń w ostatnim czasie sprawia, że człowiek ma ochotę zadać sobie pytanie: czy aby nie za mocno wkroczyliśmy w środowisko naturalne dzikich zwierząt?

Kolejne sygnały o przebywaniu zwierzyny leśnej i nie tylko na terenach miast pokazują, że nasi bracia mniejsi nie mają się gdzie podziać. Gdy niszczone są ich środowiska naturalne, zwierzęta są zmuszone przyzwyczaić się do życia w nowych warunkach. Te, którym się nie uda, czeka marny los.

Przypomnij sobie o… MIESZKAŃCY POLSKIEGO MIASTA CHCĄ ODWOŁAĆ PREZYDENTA. ZAMIERZAJĄ ZWOŁAĆ REFERENDUM

Jak informował portal Życie: TUSK ZDRADZIŁ SKRYWANĄ TAJEMNICĘ BEATY SZYDŁO. BYŁA PREMIER MIAŁA KIEDYŚ ZUPEŁNIE INNE PLANY NA SWOJĄ KARIERĘ

Portal Życie pisał również o… TELEWIZYJNA WPADKA NA ŻYWO. PO PYTANIU DZIENNIKARZA TVP NIE MOGLI PRZESTAĆ SIĘ ŚMIAĆ