Nelli Rokita skupia się obecnie na działalności wolontariackiej i dużo podróżuje. Pomaga sierotom i domowemu hospicjum w Radomiu, prowadzonemu przez ks. Marka Kujawskiego. Ma ręce pełne pracy i na pewno się nie nudzi.

Ostatnim razem znalazła jednak chwilę wolnego czasu i udzieliła wywiadu dla gazety Fakt, w którym między innymi oceniła prezydenturę Andrzeja Dudy, porównała Agatę Dudę do Marii Kaczyńskiej i skomentowała rządy PiS-u.

Nelli Rokita oceniła prezydenturę Andrzeja Dudy

Dziennikarka Faktu Agnieszka Szczepańska, zapytała byłą doradczynię śp. Lecha Kaczyńskiego czy ma zamiar zaangażować się w kampanię Andrzeja Dudy.

- „Uczestniczę w życiu politycznym jako obserwatorka, na razie nie mam zamiaru wracać do aktywnej polityki. Co do Andrzeja Dudy, mam nadzieję, że nie przygaśnie i znów wygra. Ludzie go lubią, robi dobre rzeczy, nie warto go zmieniać”- odpowiedziała kobieta.

Ponadto stwierdziła, że Małgorzata Kidawa-Błońska, kandydatka PO, raczej nie powinna zagrozić obecnemu prezydentowi w kolejnych wyborach, choć sama Rokita pozytywnie ocenia jej kandydaturę. Jednak zdaniem byłej posłanki Andrzej Duda ma przed wszystkim większe doświadczenie polityczne.

- „Ma większe doświadczenie polityczne. Małgorzata Kidawa-Błońska zajmuje się bardziej rozgrywkami partyjnymi, jest w nie uwikłana, a to źle wróży w kampanii prezydenckiej. Duda stara się być niezależny, na ile może. Nieźle wygląda, wykazuje "młode" myślenie, dobrze zarządza. Dlatego większość ludzi popiera go w sondażach”- stwierdziła.

Zdaniem Rokity bardzo dobrze prezentuje się również żona obecnego prezydenta. Porównała ją nawet do śp. Marii Kaczyńskiej.

-„ Przypomina mi Marię Kaczyńską, która też się tak nie pchała do przodu, była wykształcona, miała umiar we wszystkim, co robiła”.

Była posłanka PiS-u oceniła również zachowanie byłych szefowych rządu.

-„ Chodzi o to, by kobieta wykazała rozsądek, by nie mówiono o niej "głupia baba" (…) Suchocka była ok. Natomiast pozostałe panie nie były mocne w rządzeniu. Kopacz była prawdziwym pośmiewiskiem, Szydło niestety też ta rola nie była dana, brakowało jej zaplecza, swoich ludzi. Mówiła hasłami, dość powściągliwie, brakowało jej charyzmy”- stwierdziła bez ogródek.

Rokita skomentowała także rządy PiS-u

Zdaniem Nelli Rokity PiS powinien nieco zmienić swoją strategię i przede wszystkim postawić na młodych, kreatywnych i wykształconych ludzi.

-„Jeśli przekonamy młodzież do nauki, Polska będzie najbogatszym i najszczęśliwszym krajem. W przeciwnym razie, maszyny wyprą nas z rynku, a kolejne pokolenia słono za to zapłacą. Trzeba też doszkolić nauczycieli.”- powiedziała.

Ponadto stwierdziła, że ma inne podejście do imigrantów, jej zdaniem partia rządząca powinna zmienić podejście do ludzi z Afryki.

-„ W odróżnieniu od PiS, otwierałabym szerzej drzwi, choć może nie robiłabym tego bez rozsądku - jak w Niemczech. Jestem kosmopolitką, wykazuję gościnność, dlatego nie wypędzałabym uchodźców z Polski. Jednocześnie uczyłabym gości szacunku dla naszej kultury, obyczajów”.

Na koniec była posłanka PiS pochyliła się nad losem Jarosława Kaczyńskiego i oceniła lata jego pracy.

-„Bóg wynagrodził go za cierpliwość, którą okazywał przez "chude" lata. Teraz przyszedł czas na tłuste i chwała mu za to. Pokazał stoicki charakter. Jak ktoś go oczerniał, miał odwagę to przeboleć, stawić czoła wyzwaniom. Nigdy się nie załamał, i za to go podziwiam”- wyznała.

Kobieta, choć nie jest już związana z polityką, ma wciąż dużo pracy. Podróżuje, pomaga potrzebującym, a w wolnych chwilach wypoczywa w Bieszczadach. Praca w domach dziecka i hospicjum całkowicie ją pochłania i sprawia ogromną radość.

Zobacz także: POLSCY PROKURATURZY WRACAJĄ DO SMOLEŃSKA. JAKIE BĘDZIE ICH ZADANIE?

Na portalu "Życie" pisaliśmy o: CZY W POLSCE ODBĘDĄ SIĘ PRZEDTERMINOWE WYBORY? ANDRZEJ DUDA BĘDZIE MIAŁ PRAWO DO ROZWIĄZANIA PARLAMENTU