W Kielcach odsłonięto pomnik posła PiS. Jak zaznacza Kaczyński: „Był najbardziej niezwykłym człowiekiem, jakiego w życiu spotkałem, ogromnie utalentowanym, niezwykle użytecznym w rządzie”.

Przemysław Gosiewski należał do PiS. Polityk zginął w katastrofie smoleńskiej 10 kwietnia 2010 roku. Gosiewski zbudował najliczniejszą organizację wojewódzką PiS w kraju. Był szefem Komitetu Stałego Rady Ministrów.

– „Przemysław Gosiewski był najbardziej niezwykłym człowiekiem, jakiego w życiu spotkałem. A tak się składa, że spotkałem w życiu bardzo, bardzo wielu ludzi. Był człowiekiem niebywałej energii, człowiekiem, dla którego nie było rzeczy niemożliwych, człowiekiem, którego nie można było zatrzymać ani zniszczyć. Bo chciano go zatrzymać, chciano go zniszczyć dlatego, iż działał zawsze w tym kierunku, który służył Polsce, który służył zmianie, dobrej zmianie” – mówił podczas uroczystości prezes PiS Jarosław Kaczyński.

– „Patrzę na mojego syna – to piękne miejsce, cudowne miejsce. Zawsze mówił: ‚świętokrzyskie cudne, pracowałem, jak tylko potrafiłem, wszystko zrobiłem, co mogłem zrobić dla tej ziemi’. Dziś społeczeństwa Kielc odwdzięczyło mu się, postawiło pomnik, żeby podziękować za jego ciężką pracę” – podkreślił ojciec Przemysława Gosiewskiego Jan Gosiewski

Jak informuje portal fakty.interia.pl na uroczości odsłonięcia pomnika pojawi się matka Przemywała Gosiewskiego – Jadwiga, żona Beata z dziećmi. Obecni byli także marszałek Sejmu Elżbieta Witek, marszałek Senatu Stanisław Karczewski, premier Mateusz Morawiecki, europosłowie z byłą premier Beatą Szydło, posłowie i senatorowie PiS obecnej i poprzednich kadencji, wojewoda świętokrzyski, marszałek województwa świętokrzyskiego, władze Kielc, samorządowcy regionu.

Pomnik stanął w centrum Kielc, w okolicach Rynku przy ulicy Warszawskiej. Na pomniku znajduje się inskrypcja: „Przemysław Edgar Gosiewski 1964-2010. Wiceprezes Rady Ministrów, poseł na Sejm, wybitny patriota. W 55. rocznicę urodzin, Przyjaciele i Rodzina 12.05.2019”.

Dowiedz się więcej o świadczeniach dla emerytów i rencistów tutaj: JEDNAK NIE BĘDZIE PODWYŻEK DLA EMERYTÓW I RENCISTÓW? ZASKAKUJĄCE INFORMACJE!

Więcej informacji o reformach możesz przeczytać tutaj: MARCIN MELLER KRYTYKUJE PROJEKT REFORMY SZKOLNICTWA PIS: DYREKTORKA MOJEJ SZKOŁY POSZŁABY SIEDZIEĆ

Jana Slinkina